Muslera’dan grev yapan arkadaşlarına destek!

Muslera’dan grev yapan arkadaşlarına destek!
Yayınlanma Tarihi: 19.10.2017 12:21 | Değiştirme Tarihi: 19.10.2017 12:21

Uruguay'da futbolcular, lig yönetimiyle aralarındaki sorunların çözülmemesi üzerine greve gitme kararı aldı.

Galatasaray kalecisi Fernando Muslera, ülkesinden uzakta olsa da Uruguay’daki gelişmeleri yakından takip ediyor. Güney Amerika ülkesinde profesyonel futbolcular greve gitme kararı alınca, ilk destek açıklaması yapanlardan bir tanesi sarı-kırmızılıların tecrübeli file bekçisi oldu.

 

‘Talepleri yerine getirin’

 

Futbol sendikasının tanınması ve lig yönetiminin yapısının değiştirilmesini isteyen futbolcular, talepleri kabul edilinceye kadar maçlara çıkmama kararı aldı. Yönetimde temsil sorunu yanında ligin imaj haklarından kendilerine gerekli ödeneğin ayrılmadığını da savunarak ‘Sendikanın taleplerini yerine getirin’ diyen futbolculara destek verenler arasında Barcelona’nın yıldız futbolcusu da var.

Haber ile ilgili metin girin!.

Luis Suarez de topa girdi

 

Luis Suarez de sendikanın taleplerini dile getiren metni sosyal medya hesabından yayınlayarak ‘Her zaman sizinleyiz’ diye yazdı. Bir yıldır taleplerini ileten ancak sonuç alamayan Uruguay 1 ve 2. ligi futbolcuları, zaman zaman maçlarda protestolara başvururken, çeşitli eylemler yapıyor. Muslera ve Suarez gibi ülkenin milli futbolcularına, kendilerine verdikleri destek nedeniyle de geçtiğimiz hafta açtıkları pankartla teşekkür ettiler.

 

Bir ay kadar sürebilir

 

Parlamentonun da gündemine gelen ve konuyla ilgili görüşmeler yapılan grev yüzünden ülkede bu hafta maç oynanmayacağı belirtiliyor. Anlaşma sağlanmadığı takdirde 1 aylık süre zarfında grevin devam edebileceğine, eğer acil bir çözüm olursa tekrar maçların başlayabileceğine dikkat çekiliyor. Uruguay 1. Ligi’nde şu an yedinci hafta tamamlanmış durumda.