Canlı
TV8'de şu an

Bu yarışmacının performansını beğendiniz mi?
'Muslera sembolümüz'

"Muslera sembolümüz"

Galatasaray Başkanı Dursun Özbek, Uruguaylı kaleci Fernando Muslera'nın ilk penaltıyı kurtarması sonrasında "Bu iş bitti" dediğini anlattı.

15.08.2016 04:21

NEVZAT DİNDAR - ÖZEL HABER
Kupanın sevincini locada yaşayan Başkan Dursun Özbek, “Aslında penaltılara da gitmeyebilirdi. Uzatmada işi bitirebilirdik. Şanssız bir gol yedik. Ama penaltılarda heyecanlanmadım. Muslera’ya güveniyordum. Onu satmayı hiç düşünmedik. Yine kulübün tarihine adını yazdırdı” dedi.
Dile kolay; 15 ayda 5. kupa... Yani her 3 aya bir kupa düşen bir Galatasaray Başkanı ve yönetimi...

15 Mayıs 2015’te koltuğa oturmasının ardından arka arkaya başarılar yaşayan, bunlara rağmen ağır bir şekilde eleştirilen başkan Dursun Özbek, koreografi krizi nedeniyle maçı Konya Büyükşehir Belediye Stadı’nın 112 numaralı locasından takip etti. Özbek ve yöneticiler, 120 dakikanın ve penaltıların ardından büyük bir mutluluk yaşadı. Sarı-kırmızılıların sevinç yumağı olduğu bu locada MİLLİYET vardı.

Başkan Dursun Özbek’i kutladık ve hemen ardından onun sözleri geldi. “Kaçıncı kupamızı aldık. Saydınız mı?” dedi ve ekledi: “Son 6 kupanın 5’ini biz aldık.”

Beşiktaş ile oynadıkları maçla ilgili olarak düşüncelerini anlatan Özbek, “Aslında penaltılara da gitmeyebilirdi. Uzatmada işi bitirebilirdik. Şanssız bir gol yedik. Ama penaltılarda heyecanlanmadım. Muslera’ya güveniyordum. Zaten ilkini kurtarınca da ‘Bu iş bitti’ dedim” ifadesini kullandı.

Muslera’yı sorduğumuz Dursun Özbek, “Onu satmayı hiç düşünmedik. Muslera bizim sembolümüz. Yine kulübün tarihine adını yazdırdı” değerlendirmesinde bulundu.

Sosyal medyada Galatasaray taraftarının en çok eleştirdiği isimler arasında yer alan Dursun Özbek’e önceki akşam iade-i itibar vardı. Sarı-kırmızılılar, Özbek’e büyük sevgi gösterilerinde bulundu. Dursun Özbek, kupanın kazanılmasının ardından tam 30 dakika taraftarlarla selfie çektirdi ve bundan hiç de şikayetçi olmadı. Bazı taraftarlar ise, “Bugünleri hak ediyorsun Başkan! Büyük Başkan” diye bağırarak ona destek olmaya çalıştı.

‘Sırada lig var’
Galatasaraylı yöneticiler, Ziraat Türkiye Kupası ve Turkcell Süper Kupa’nın ardından şimdi de lig kupasını beklediklerini söyledi. Başkan Dursun Özbek, bu kupanın verdiği moralle ligde de iyi sonuçlar alacaklarını söyledi. GS TV’ye konuşan Özbek, “Bu kupaya ihtiyacımız vardı, Galatasaray’a hayırlı olsun. Müzemize bir kupa daha götürüyoruz. Oyuncularımızın ayaklarına sağlık. Bu moralle ligde de çok iyi neticeler alacağımızdan eminim. Şimdi sırada lig var” dedi.

‘İki değil 3. kupam’
Galatasaray kafilesi marşlar ve tezahüratlarla İstanbul’a dönerken başkan Dursun Özbek ve ekibi ile teknik direktör Jan Olde Riekerink uçağın ön tarafında takımla mini bir kutlama yaptı, beraber fotoğraf çektirdi. Başkan Özbek’in, “3 ayda ikinci kupa için tebrik ederim” sözlerine Riekerink’in “Başkanım bu benim ücüncü kupam. İsviçre’de kampta da Uhren Kupası var” sözleri ile yanıt vermesi kahkahalarla karşılandı.

MİLLİYET, 112 NO’LU ŞAMPİYONLUK LOCASINDAYDI

Yorumlar | 0
üye profil