Canlı
TV8'de şu an

Bu yarışmacının performansını beğendiniz mi?
Muslera'nın Başbakan'dan uçak isteği!

Muslera'nın Başbakan'dan uçak isteği!

Ahmet Davutoğlu'nun başbakan olduğu dönem yapılan bir görüşmede Fernando Muslera'nın Uruguay'a uçuş için yardımcı olunmasını istediği öğrenildi.

17.10.2016 11:38

Bundan tam iki yıl önce 2014 yılında, yine başkentte oynanan bir Gençlerbirliği maçı öncesiydi. Galatasaraylı oyuncular karşılaşma öncesinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı Cumhurbaşkanlığı Sarayı’nda ziyaret etmiş, sonrasında da dönemin başbakanı Ahmet Davutoğlu ile karşılaşıp kısa bir süre sohbet etmişlerdi...

Davutoğlu, oyuncularla tokalaşıp başarı dileklerini ilettikten sonra, yabancı oyunculara dönüp herhangi bir istekleri olup olmadığını sordu. Bu sırada Uruguaylı file bekçisi şikayetini dile getirdi.

Bir saat içinde önce Cumhurbaşkanı ardından da Başbakanı karşısında gören Muslera bu soru karşısında idarecilere dönerek, ‘Lütfen başbakana söyler misiniz, Türk Hava Yolları Montevideo’ya direkt uçsun. Ben de saatlerce yolculuk yapmaktan kurtulayım’ diyerek herkesi şaşırttı. 

Başbakan'dan kendi istemişti
Yöneticiler ise, ‘Nasıl söyleyelim şimdi bunu’ der gibi acı acı gülümseyince artık ülkesi Uruguay’ın başkenti Montevideo’ya yaptığı 24 saati bulan aktarmalı uçak yolculuklarından bunalan ‘Nando’ bu kez bozuk Türkçesiyle, ‘Turkish Airlines, Montevideouçak’ diyerek herkesi güldürdü. 

Ancak Muslera’nın o günlerde 4, şimdilerde ise 6. sezonu bulan çilesi hala bitmedi. Gençlerbirliği maçında yaptığı harika kurtarışlarla 3 puanın kazanılmasında büyük bir pay sahibi olan başarılı file bekçisi, bu kez Kolombiya ile oynanan bir milli maç sonrası saatler süren yolculuğun ardından maça çıktı. İstanbul’dan Uruguay’ın başkenti Montevideo’ya gidebilmek için, yıllardır Paris ya da Buenos Aires’e aktarmalı uçmak zorunda kalan Muslera, son 6 yılını resmen uçaklarda uzun yolculuklar arasında geçirdi.

Yorumlar | 1
üye profil
Casio Murat GS 2 yıl önce
Derhal bu işe çözüm bulunmalı..#