Muğlaspor’da salgından korunmak için yurda yerleştirilen futbolcular şartları beğenmedi, tesislere döndü

TFF 3’üncü Lig ekiplerinden Muğlaspor’da koronavirüs krizi yaşanıyor. Salgından korunmak için yurtlara yerleştirilen futbolcular buradaki şartları beğenmeyerek kulüp tesislerine döndü. Futbolcuların aldıkları bu karar yönetimin tepkisi çekti.

Yayınlanma Tarihi: 10.06.2020 12:49
Değiştirme Tarihi: 10.06.2020 12:49
Muğlaspor’da salgından korunmak için yurda yerleştirilen futbolcular şartları beğenmedi, tesislere döndü

Koronavirüs salgını spor camiasını da olumsuz etkilemişti. TFF 3’üncü Lig ekiplerinden Muğlaspor’da futbolcuların koronavirüs salgınından korunması amacıyla yönetim tarafından öğrenci yurtlarına yerleştirilmişti. Buradaki şartları beğenmeyen futbolcular yönetime danışmadan yurttan ayrılup kulüp tesislerine geri döndü. Futbolcuların aldığı bu karar yönetimin tepkisini çekti. 

Başkan Vekili Gülen Bütüner, futbolcuların şartları beğenmeyerek kendi imkanlarıyla Muğlaspor Bülent Akça Tesisleri’ne döndüğünü belirtti ve şu açıklamada bulundu. Bütüner; " Test sonuçları negatif çıktı. Futbolcularımızın sağlığından sorumluyuz. Fakat futbolcular şartlarını beğenmedikleri yurttan ayrılıp kulüp binamıza geçtiler. Sadece bir gün internet yok diye burayı terk ettiler. İnternet bağlandı, televizyon getirildi. Yurdun yanında antrenman sahalarımız var. Kulüpten buraya toplu taşıma ile gelinmesini istemiyoruz. Yönetim olarak bundan sonra yapılacak benzeri girişimleri cezalandıracağız" dedi.

DHA