Canlı
TV8'de şu an

Bu yarışmacının performansını beğendiniz mi?

Moussa Sow'dan itiraf!

Fenerbahçe'ye geri dönen Senegalli yıldız Moussa Sow, fiziksel durumuyla ilgili henüz yeterli seviyede olmadığını itiraf etti.

24.09.2016 11:36

Bir yıllık ayrılığın ardından kiralık olarak yeniden Fenerbahçe'ye dönen Moussa Sow, forma giydiği Bursaspor, Zorya Luhansk ve Kasımpaşa maçlarında kendisinden bekleneni tam veremedi. 30 yaşındaki yıldız futbolcu, sonradan oyuna girip gol attığı Kasımpaşa maçında nispeten biraz daha öne çıktı ama bu performansını kendisine de beğendiremedi.

"BAE ligi düşük seviye"
Sow, Fenerbahçe'ye her ne kadar fit gelmiş görünse de gerçeğin öyle olmadığını, kapasitesinin Süper Lig seviyesinin altta olduğunu kaydetti. Başarılı oyuncu, "Birleşik Arap Emirlikleri Ligi düşük seviyede bir lig. Türkiye Ligi ise sert. Burada futbol kora kor oynanıyor. Ben şu anda idmanlarda bile zorlanıyorum. Henüz Süper Lig seviyesinde değilim. Birkaç hafta zamana ihtiyacım var" dedi.

Bu gol zaman kazandırdı
Kasımpaşa'ya attığı golün önemli olduğunu vurgulayan Sow, "Geçmiş tecrübelerimden de çok iyi bildiğim gibi, birkaç hafta daha gol atamasaydım üzerimdeki baskı daha da artacaktı, olay çok farklı yerlere gidecekti. Bu golün zamanlaması benim için çok iyi oldu; tam hazır hale gelene kadar bana zaman kazandırdı" şeklinde konuştu.

"Level atladım"
Al Ahli'den Fenerbahçe'ye dönüşünü "Level atladım" diye yorumlayan Sow, idman seviyesindeki artışın kendisini zorladığını ama yakında buna alışacağını söyledi. Senegalli yıldız, "Kimse merak etmesin, gollerimi sıralamaya başlayacağım" diye konuştu.

Yorumlar | 0
üye profil