Senegal, Sow'la güldü! Turlayanlar...

Senegal, Sow'la güldü! Turlayanlar...
Yayınlanma Tarihi: 19.11.2014 23:25 | Değiştirme Tarihi: 19.11.2014 23:25

Afrika Uluslar Kupası 2015 Elemeler G Grubu karşılaşmasında Botswana ile karşılaşan Senegal, 3-0 galip geldi ve grubu ikinci sırada tamamladı.

Afrika Uluslar Kupası 2015 Elemeler G Grubu karşılaşmasında Botswana ile karşılaşan Senegal, 3-0 galip geldi ve grubu ikinci sırada tamamladı.Ev sahibi ekip Senegal, 21. dakikada Mbodj'nin golüyle 1-0 öne geçerken 5 dakika sonra Cisse durumu 2-0'a getirdi ve ilk yarı bu skorla sona erdi.Karşılaşmanın 72. dakikasında Fenerbahçeli Moussa Sow Senegal adına skoru 3-0 yaparken kalan dakikalarda başka gol olmayınca Senegal galip geldi.Senegal böylecek grubu ikinci sırada tamamlayarak Tunus'la beraber gruptan çıkmaya hak kazandı.

Üst tura çıkan takımlar

A Grubu: Güney Afrika, KongoB Grubu: Cezayir, MaliC Grubu: Gabon, Burkina FasoD Grubu: Kamerun, Fildişi SahiliE Grubu: Gana, GineF Grubu: Yeşil Burun Adaları, ZambiyaG Grubu: Tunus, SenegalElenen takımlar; Angola, Lesotho, Nijerya, Sudan, Malavi, Etiyopya, Demokratik Kongo, Sierra Leone, , Uganda, Togo, Mozambik, Nijer, Mısır, Botswana