Mourinho: "Ocakta satılsın"

Premier Lig'de istikrarı sağlayamayan Manchester United'da sular durulmuyor.

Yayınlanma Tarihi: 26.10.2016 13:31
Değiştirme Tarihi: 14.02.2018 11:31
Mourinho: 'Ocakta satılsın'

 
Bol yıldızlı kadrosuna rağmen Premier Lig'de istikrarı sağlayamayan Manchester United'ın bu yaz gerçekleştirdiği dev Paul Pogba transferine ait gerçekler bir bir ortaya çıkmaya başladı. Fransız orta saha oyuncusu, formasını giydiği Serie A ekibi Juventus'tan alt yapısında yetiştiği Kırmızı Şeytanlar'a 105 milyon euro karşılığında geri dönerek Gareth Bale'in 2013'te kırdığı transfer rekorunu altüst etti ve kısa süre içinde forması yok sattı.

Pogba'nın menajeri Mino Raiola, bu transferden 24 milyon pound kazandı. Juventus Ceo'su Giuseppe Marotta kulübün hisse sahipleri ile senelik yaptığı toplantıda Raiola'ya 24 milyon pound ödediklerini açıkladı.
 
Marotta, ayrıca oyuncularının kontratı sona erdiğinde United'a 1.5 milyon euro ödediklerini de belirtti.
 
Pogba'nın United'a transferinden Juventus'un kasasına 105 milyon euronun yanı sıra 5 milyon euro da bonus geldi.
 
Yıldız futbolcu, ayrıca United ile yeni anlaşma yaparsa  veya 50 milyon euronun üzerindeki bonservis bedeliyle başka bir kulübe satılırsa  İtalyan devinin kasasına 5 milyon Euro girecek.
 
Raiola, Pogba haricinde Ibrahimovic,ve Mkhitaryan'ın da menajerliğini yapıyor.
 
Mourinho, Mkhitaryan'ın ocakta satılmasını istiyor
 
Temmuz ayında Borussia Dortmund'tan 30 milyon pounda transfer edilen oyuncu, İngiltere'de  büyük hayal kırıklığı yarattı.10 Eylül'de oynanan United-City karşılaşmasından sonra çıktığı milli maçta sakatlanan oyuncu, Dortmund'da oynarken sezona Premier Lig'deki temposuna nazaran çok daha yavaş başlamış,  23 gol ve 32 asist yaparak Bundesliga'da yılın futbolcusu seçilmişti
 Edip ADANIR