Canlı
TV8'de şu an

Bu yarışmacının performansını beğendiniz mi?

Mourinho'nun sözleşmesinde öyle bir madde var ki!

İngiltere Premier Lig ekiplerinden Chelsea'nin teknik menajeri Michael Emenalo, teknik direktör Jose Mourinho'nun görevine son verilmesinin gerekçesini açıkladı. Öte yandan sözleşme gereği Mourinho'nun iş bulana dek Chelsea'den para almaya devam edeceği ortaya çıktı.

18.12.2015 13:18

Chelsea'nin yollarını ayırdığı teknik direktör Jose Mourinho'nun sözleşmesindeki bir detay çok dikkat çekti. Buna göre Portekizli hoca, sözleşmesi gereği yeni bir iş bulana kadar Chelsea'den maaş almaya devam edecek.

İngiltere Premier Lig ekiplerinden Chelsea'nin teknik menajeri Michael Emenalo, teknik direktör Jose Mourinho'nun görevine son verilmesinin gerekçesini açıkladı. Londra ekibinin başına ikinci kez getirilen Mourinho'nun, geçen sezonki şampiyonluğun yedi ay sonrasında görevine son verilmesi üzerine Chelsea'nin teknik menajeri Emanalo, kulübün televizyonuna değerlendirmelerde bulundu. 

Konuşması boşunca Portekizli teknik adamın adını kullanmayan Emenalo, "Bu karar, kulübün çıkarlarını korumak için verildi. Kulüp için çok şey yapan teknik direktöre duyarlı davranılmasına karşın Chelsea zor durumda. Sonuçlar epeydir iyi değil" ifadelerini kullandı.

Küme düşme hattındaki takımların bir puan üstünde yer aldıklarını hatırlatan Emanalo, "Teknik direktör ile oyuncular arasında görüş ayrılığı olduğu ortadaydı. Bu nedenle bir şeyler yapmamız gerektiğini düşündük. Kulübün sahibi, takımın iyiliği için çok zor bir karar vermek zorunda kaldı" diye konuştu.

İngiliz basınında yer alan haberlere göre, dün takımla sabah antrenmanına çıkan Mourinho, öğle saatlerinde futbolcularla Noel yemeğinde bir araya geldi. Kulüp başkanı Bruce Buck ve direktörü Eugene Tenenbaum, yemeğin ardından Mourinho ile 10 dakika süren bir görüşme yaptı ve görevine son verildiğini iletti. Bir süre daha Cobham'daki tesislerde kalan ve eşyalarını toplayan Mourinho, çalışanlarla vedalaşmasının ardından tesislerden ayrıldı. 

Yorumlar | 0
üye profil