Canlı
TV8'de şu an

Bu yarışmacının performansını beğendiniz mi?
Mondragon’dan Arda’ya ziyaret

Mondragon’dan Arda’ya ziyaret

Eski file bekçisi Frady Mondragon, Barcelona’yı ziyaretinde bir dönem Galatasaray’da beraber forma giydiği Arda Turan ile bir araya geldi.

15.10.2016 03:55

Eski file bekçisi Frady Mondragon, Barcelona’yı ziyaretinde bir dönem Galatasaray’da beraber forma giydiği Arda Turan ile bir araya geldi.

Twitter’dan milli oyuncu ile birlikte fotoğraf paylaşan Mondragon, “Arda Turan’ı Barcelona’da görmekten çok mutlu oldum!!! Futbol kardeşleri!!! Başarından dolayı çok gururluyum!!!” ifadelerini kullandı.

‘Avrupa futbolu 5’ten büyük olmak zorunda’

Galatasaray’ın Hukuktan Sorumlu yöneticisi Doç. Dr. Ural Aküzüm, Kariyer Hukuk Derneği’nin gerçekleştirdiği “Sporun Hukuki Yüzü” konferansında ilginç açıklamalar yaptı. Futbolun küreselleştiği ve ekonomisinin büyüdüğü bu dönemde Türkiye’nin 20 yıldır Şenes Erzik dışında bir aktörü Avrupa futbol yöneticisi sınıfına dahil edemediğini dile getiren Aküzüm, “İnşallah Servet Yardımcı’nın da üst görevler almasını istiyoruz. FIFA Başkanı Infantino, UEFA’nın eski avukatıydı, yeni UEFA Başkanı Ceferin, Slovenyalı bir avukat. Blatter 20 yıla yakın başkanlık yaptı. Platini’yi UEFA Başkanlığı’na Avrupa’yı yöneten 5 büyük kulüp ve onların arkasındaki lobi getirdi. Hep mayın kapalı devre ilişkiler” dedi.

 

Ural Aküzüm konuşmasına şöyle devam etti: “Son 10 yılın Şampiyonlar Ligi çeyrek final müsabakalarına bakın. İstisnalar dışında benzer takımları göreceksiniz. Neredeyse tamamında 5-6 kulüp var, ama ekonomi nedeniyle Avrupa futbolu 5’ten büyük olmak zorundadır. Sistem, yeni aktörler istemiyor. Galatasaray bu ailenin en sürekli üyelerinden. Ancak bu sistemde artık sorgulanıyor” dedi.
Yorumlar | 0
üye profil