Mısır'da büyük skandal! Takımdan kovuldu

Avrupa Ligleri'nde futbolcuklar tatil yaparken, Afrika Ulusal Kupası'nda yer alan oyuncular sahada ter dökmeye devame ediyor.

Yayınlanma Tarihi: 27.06.2019 11:25
Değiştirme Tarihi: 27.06.2019 11:25
Mısır'da büyük skandal! Takımdan kovuldu

Turnuvanın gözde takımlarından Mısır'da gözler Mohamed Salah'ta... Bu sezon Şampiyonlar Ligi şampiyonluğu yaşayan yıldız futbolcu, dinlenmeye fırsat bulamadan soluğu milli takımda aldı.

Grubunda 2 maçta 2 galibiyet alan Mısır, bir üst tura çıkmayı garantilerken Salah da son Demokratik Kongo mücadelesinde bir golle takımına katkı verdi. Her şeyin güzel gittiği Mısır takımı, enteresan bir olayla sarsıldı.

Salah'ın milli takımdaki en yakın arkadaşlarından Amr Warda, Mısır kökenli İngiliz model Merhan Keller'e cinsel içerikli mesajlar gönderdiği gerekçesiyle kadrodan çıkarıldı.Keller, sosyal medyadan yaptığı paylaşımlarda Warda'yı ifşa etti ve kendisini rahatsız ettiğini duyurdu. Warda'nın Instagram'dan gönderdiği mesajları ve videoları Twitter'dan paylaşan model, ülkede adeta deprem yarattı. Bu olay Mısır'da sansasyona yol açtı.

Mısır Futbol Federasyonu ise ivedilikle aksiyon olarak genç oyuncunun kadrodan çıkarılmasını kararlaştırdı. Warda'nın skandalları bununla kalmadı. İfşa olduktan sonra Keller'e ulaşan birkaç kadın, kendisine de futbolcu tarafından bu tip mesajların atıldığını söyledi.Futbol yaşamına Yunanistan'ın Atromitos takımında sürdüren 25 yaşındaki oyuncunun kariyeri, bu olayla birlikte sarsıntıya girebilir.

Tanınan bir model olan Keller'in Instagram'da 232 bin takipçisi bulunuyor.