Canlı
TV8'de şu an

Bu yarışmacının performansını beğendiniz mi?
Mircea Lucescu rüyası gerçek oluyor

Mircea Lucescu rüyası gerçek oluyor

Başkan Fikret Orman, yönetici olduğu dönemde kulübe 100'üncü yıl şampiyonluğunu yaşatan Lucescu'yu Shakhtar'dan koparmak için gelecek hafta Ukrayna'ya çıkarma yapacak.

31.05.2015 06:21

Hırvat teknik adam Slaven Bilic’le yollarını resmen ayıran Siyah-Beyazlılar, takıma 2002-03 sezonlarında Süper Lig şampiyonluğu yaşatan Mircea Lucescu’yu geri kazandırmak için çalışmalarını hızlandırdı. Başkan Fikret Orman, 11 yıldır Shakhtar’ın başında bulunan 69 yaşındaki çalıştırıcı için gelecek hafta Ukrayna’ya gidecek. 2002-04 yılları arasında Lucescu’nun Beşiktaş’ta görev yaptığı süre içerisinde o dönemki başkan Serdar Bilgili’nin yönetiminde yer alan Fikret Orman’ın, “Onunla tekrar çalışmam benim için adeta bir rüya olur” dediği başarılı çalıştırıcıyı kulübe tekrar kazandırmak için bütün şartları zorlayacağı bildirildi.

Yardımcı adayları da belli

Orman’ın, ilk temaslarda olumlu geri dönüş aldığı Romanyalı teknik adamın yardımcılarını bile belirlediği, deneyimli çalıştırıcıyla beraber Beşiktaş’ta 100’üncü yıl şampiyonluğu yaşayan Zago’nun bu doğrultudaki ilk aday olduğu ortaya çıktı. Ek olarak kulübün önemli isimlerinden İbrahim Üzülmez’in de Luce’nin teknik heyetinde yer alabileceği konuşuluyor.

Orman, kaosu kullanacak!

Shakhtar Başkanı Rinat Akhmetov’la önceden yaptığı görüşmede, Lucescu için izin isteyen ancak bu konuda milyarder iş adamından olumlu bir cevap alamayan BaşkanFikret Orman, Ukrayna’ya yapacağı ikinci seferde işi tatlıya bağlamayı planlıyor. Ukrayna’da yaşanan iç savaşın hâlâ etkisini sürdürmesi sebebiyle bu ülkede mutlu olmayan başarılı çalıştırıcının ayrılmaya sıcak bakmasını kullanmak isteyen Orman, elindeki bu kozla Akhmetov’u da ikna etmeye çalışacak.

Yorumlar | 0
üye profil