Canlı
TV8'de şu an

Bu yarışmacının performansını beğendiniz mi?
Milli futbolculara kötü haber!

Milli futbolculara kötü haber!

Türkiye Futbol Federasyonu, yaşanan tartışmaları ve tepkileri dikkate alarak A Milli Futbol Takımı ile ilgili prim yönetmeliğini değiştirme kararı aldı. Bundan böyle rakamlar makul seviyelere çekilecek ve başarının önemine göre prim verilecek.

30.06.2016 13:13

Türkiye Futbol Federasyonu'nun (TFF), 2016 Avrupa Şampiyonası elemelerindeki son 5 maçta milli takıma toplam 7.5 milyon Euro (24 milyon TL) prim dağıtması, futbolda son günlerin en çok konuşulan olayı olmuştu.

Habertürk'ün haberine göre, yaşanan tartışmaları ve gelen tepkileri dikkate alan Türkiye Futbol Federasyonu, prim yönetmeliğini değiştirme kararı aldı.

PARA DEĞİL, YÜREKArtık yeni sistemde kimse kafasına göre bir miktar belirleyemeyecek, rakamlar da makul seviyelere çekilecek. Ay-Yıldızlı forma altında milli duyguların değil, “para” tartışmalarının öne çıkmasından rahatsız olan TFF yönetimi, prim yönetmeliğini Avrupa’nın belli başlı ülkelerinin uyguladığı sisteme entegre edecek. Başarıya göre kademeli artış sağlanacak.

Kim bu Hayrullah! Milli takımda 1 dakika bile oynamadan servet kazandı

DİĞER ÜLKELER FİNALLERE KATILIM İÇİN NE KADAR PRİM ALDI?100’ER BİN EURO Galler80’ER BİN EURO Macaristan, İzlanda70’ER BİN EURO Arnavutluk, Polonya50’ŞER BİN EURO Romanya, K.İrlanda, İsveç, Slovakya, Avustury40’AR BİN EURO Çek Cumhuriyeti, İrlanda Cumhuriyeti PRİM YOK Almanya, İngiltere, Hırvatistan, Rusya, İspanya, Belçika, Ukrayna, İsviçre, Portekiz, İtalya

İşte 'Milli kriz' yaratan o primler!

Yorumlar | 0
üye profil