Mignolet'nin menajerinden Beşiktaş açıklaması!

Mignolet'nin menajerinden Beşiktaş açıklaması!
Yayınlanma Tarihi: 29.07.2018 18:00 | Değiştirme Tarihi: 29.07.2018 18:00

Beşiktaş'ın Liverpool'da forma giyen Simon Mignolet ile ilgilendiği iddia edilmişti. Tecrübeli kalecinin menajerinden konuyla ilgili açıklama geldi.

Fabri'yi Fulham'a satan Beşiktaş, kaleci arayışında rotayı İngiltere'ye çevirmiş ve Simon Mignolet'yi gündemine almıştı. Ada basınından Sky Sports, Kara Kartal'ın 30 yaşındaki kaleci için Liverpool'la görüşme hâlinde olduğunu yazmıştı. Alisson Becker'in rekor bir bedelle Liverpool'un yolunu tutmasının ardından üçüncü kaleci konumuna düşen Belçikalı eldivenin Siyah Beyazlılara gelme ihtimalinin yüksek olduğu ifade ediliyordu. Bununla birlikte Premier Lig devinin 1,93 boyundaki eldiven için belirlediği bonservis ücreti transferin önündeki tek engel olarak göze çarpıyordu. Merseyside ekibi, 2013 yazında 10,6 milyon euro'ya transfer ettiği tecrübeli file bekçisi için en az 12 milyon sterlinlik bir fiyat biçmişti. 

Beşiktaş'ın Mignolet transferiyle ilgili dedikodular devam ederken konuyla ilgili son derece sıcak bir gelişme yaşandı. Mignolet'nin menajeri Nico Vaesen, oyuncusunun durumu ve gelen tekliflerle ilgili konuştu. Vaesen, Beşiktaş'ın Mignolet'ye olan ilgisini üstü kapalı olarak doğrularken şu ifadeleri kullandı:

"Şu an pek çok kulüple görüşme hâlindeyiz ve teklifler daha somutlaşmaya başladı. Simon'a sadece Türkiye'den değil, başka ülkelerden de teklifler var. Ancak Mignolet'nin Liverpool'a uzun süreli bir kontratı var. Ne olacağını hep birlikte göreceğiz." dedi.