Canlı
TV8'de şu an

Bu yarışmacının performansını beğendiniz mi?

Galatasaray'a yeşil ışık! Milli yıldız transfer için can atıyor...

Galatasaray'ın transfer listesindeki Mevlüt Erdinç, Sarı-Kırmızılı takıma gelmek için can atıyor. Tecrübeli futbolcuyu cezbeden 3 unsur var: Düzenli olarak forma giyebilmek, EURO 2016 öncesi adını yeniden duyurmak, Türkiye'de daha fazla para kazanmak...

17.12.2015 23:26

Galatasaray ile Mevlüt Erdinç arasındaki flört, transfer gündemine bomba gibi düştü. Sarı-Kırmızılı ekibin teknik patronu Mustafa Denizli’nin, “Onu mutlaka takımımda görmek istiyorum” dediği Mevlüt için gelecek hafta girişimler başlayacak. Ancak Galatasaray Yönetimi öncelikle nabız yoklama yolunu tercih etti. Bu doğrultuda menacer vasıtasıyla Mevlüt’ün durumu soruldu. Tecrübeli futbolcu için çok net bir geri dönüş alınınca da, kollar sıvandı. Sezon başında Bundesliga kulüplerinden Hannover 96’ya 3.3 milyon Euro karşılığında transfer olan Mevlüt, Galatasaray’a imza atma fikrine çok sıcak bakıyor. İşte nedenleri:

31 dakika ortalama

10 maçta 314 dakika şans buldu. Hannover, Mevlüt için tam anlamıyla hayal kırıklığı oldu. Takımından ayrılmak ve düzenli olarak forma giymek istiyor. 

Gözü Burak&Umut’ta

A Milli Takım’da gözden düşmüş durumda ve EURO 2016 öncesi adını yeniden duyurmayı hedefliyor. Bunun de en kısa yolunun Galatasaray’dan geçtiğini biliyor. Ayrıca Burak ve Umut’u kesebileceğini düşünüyor.

Piyasasını biliyor

Hannover’de hayal ettiği parayı kazanamıyor. Senelik ücreti 1 milyon Euro’nun altında. Ancak Galatasaray’a transfer olduğunda 2 milyon Euro civarında garanti para alabileceğinin farkında.

Bonservisle çok zor

Galatasaray Yönetimi’nin ise bu transferi bonservis ücreti ödeyerek bitirmesi zor görünüyor. Bu nedenle Alman kulübüne kiralama teklifi yapılabilir.

Yorumlar | 0
üye profil