Meter Mevsimler'den büyük atılım!

Meter Mevsimler'den büyük atılım!
Yayınlanma Tarihi: 06.03.2018 12:33 | Değiştirme Tarihi: 06.03.2018 12:33

Smarth Health Spor Koordinatörü Meter Mevsimler, KKTC'yi dünyada temsil etmeye devam ediyor...

Vücut geliştirme dalında gün geçtikçe daha fazla yol kateden Girne Amerikan Üniversitesi (GAÜ) Smarth Health Spor Koordinatörü Meter Mevsimler, isminden bahsettirmeye devam ediyor.

WBFF’in resmi sporcusu olduğunu ifade eden Meter Mevsimler, 2016 yılında Toronto Dünya Şampiyonası’nda Dünya 6.’cısı olduğunu dile getirdi. İlerleyen günlerde IFBB’de yarışmaya katılacağını belirten Mevsimler, bir ilki gerçekleştireceğini ve hiçbir Türk’ün alamadığı dereceyi almayı hedeflediğini söyledi.

"Motivasyonum çok üst düzeyde, en iyi formumdayım"

Formunu koruması gerektiğinin altını çizen Meter Mevsimler, “Şu an bir yarışma olduğu zaman ekstra kuruluk ekstra definasyon demek. Bunun için yaklaşık 13 haftalık çok ciddi günde 2 idman içerecek kalori hesabımı yapmamı sağlayacak düşük karbonhidrat almamı sağlayacak çok yoğun bir tempoda çalışıyorum. Bu yarışmada maddi manevi desteğiyle yanımda olan GAÜ’dür. Şu an bu yarışma için yapmış olduğum antrenman takvimi 4 Aralık 2017’de başladı. 4 Aralık’tan itibaren şeker tüketmiyorum. Fakat motivasyonum çok üst düzeyde. Çünkü Türkiye’de büyük bir etki altında beni takip eden ve örnek alan gençlerin üzerinde ki baskıyı hissedebiliyorum. Çünkü orada alacağım bir başarı çocukların bu spora bakış açısını değiştirecek ve önünü açacaktır. Vücut geliştirme kariyerimde 10. senemi bitirdim ve 11. senemin içindeyim. Bu 11 senelik süre içinde en iyi formumdayım” ifadelerine yer verdi.

Meter Mevsimler'den önemli uyarılar!

Mevsimler, bu sporu diğer sporlardan ayıran özellikler olduğunu belirterek, “Bu spor sadece antrenman yapmak değildir. Bu spor hayatınızı etki altına almaktadır. Esas antrenmanınız idman bittikten sonra beslenmeyle başlar. Çoğu insan bunu yanlış yapar. Beslenmeyi doğru yapamadığınız zaman ne formunuzu koruyabilirsiniz; ne form tutabilirsiniz; ne de kilo alıp verebilirsiniz. Bu spor iradeniz ile olabilmektedir” diye konuştu. 

"İz bırakacağım"

Sözü katılacağı yarışmaya getiren Mevsimler, “Katılacak olduğum yarışma, profesyonel lige çıkma yarışmasıdır. Devletler arası federasyonuna bağlı olmadan yarışmaya gidebilirsiniz. Artık iyi sporcular profesyonel olma şansı yakalayabiliyorlar. Sadece yarışma kriterlerine uyumlu olmanız yeterlidir. GAÜ sponsorluğunda katılacağım yarışmaya en iyi noktamda gidiyorum ve kesinlikle iz bırakacağıma inanıyorum” dedi.