Mesut Özil'den Kızılay'a 114 bin kişilik iftar ve gıda kolisi bağışı

İngiltere Premier Lig takımlarından Arsenal forması giyen yıldız futbolcu Mesut Özil ihtiyaç sahiplerinin faydalanması için Kızılay'a 713 bin TL'lik bağışta bulundu. Konuyla ilgili Kızılay Twitter hesabından, "Ramazan Yardım Kampanyamıza 114 bin kişilik iftar yemeği ve gıda kolisi bağışlayarak katkı sağlayan Mesut Özil'e tüm ihtiyaç sahipleri adına teşekkür ederiz." açıklaması yapıldı.

Yayınlanma Tarihi: 02.05.2020 11:49
Değiştirme Tarihi: 02.05.2020 11:49
Mesut Özil'den Kızılay'a 114 bin kişilik iftar ve gıda kolisi bağışı

Yaptığı yardımlarla sık sık gündeme gelen Mesut Özil, Kızılay aracılığıyla 114 bin kişiye iftar yemeği ve gıda kolisi bağışında bulundu. 31 yaşındaki oyuncu Mesut Özil, geçtiğimiz yıl hayatını Amine Gülşe ile birleştirmiş ve düğün yemeğini Kızılay'a bağışlayarak 16 bin kişiye yardım etmişti. 

Özil'in bağışlarıyla temin edilecek olan malzemelerle Kızılay'ın Türkiye genelindeki aşevlerinden 16 bin kişi iftar yemeği yiyerek faydalanabilecek. Ayrıca yurt içinde bin aileye gıda kolisi, Suriye'de bin aileye gıda kolisi ve Somali'nin başkenti Mogadişu'daki Kızılay aşevinde 90 bin kişi için iftar yemeği olmak üzere toplamda 114 bin kişinin yardımdan faydalanabileceği açıklandı.

Haber ile ilgili metin girin!.

.