Mesut Özil'den Doğu Türkistan paylaşımı geldi, Mesut'un paylaşımı anında binlerce beğeni aldı

Mesut Özil'den Doğu Türkistan paylaşımı geldi, Mesut'un paylaşımı anında binlerce beğeni aldı
Yayınlanma Tarihi: 13.12.2019 17:39 | Değiştirme Tarihi: 13.12.2019 17:39

Doğu Türkistan'da yaşayan Müslümanlara uygulanan zulüm karşısında dünya sessizliğini korurken Arsenal'de oynayan gurbetçi futbolcu Mesut cesur bir paylaşıma imza attı.

İngiltere Premier Lig ekiplerinden Arsenal forması giyen Mesut Özil, Doğu Türkistan'da yaşananlara ve Müslüman ülkelerde medyanın yaşanan olaylara sessiz kalmasına tepki gösterdi.

ANINDA BİNLERCE BEĞENİ ALDI

Mesut Özil, Çin'in Doğu Türkistan'a yaptığı zulme dikkat çeken bir paylaşım yaptı ve anında binlerce beğeni aldı. Yıldız oyuncunun yaptığı paylaşım şöyle:

"Ey Doğu Türkistan... Ümmetin kanayan yarası... Eziyetlere direnen Mücahid ve Mücahideler topluluğu... Zorla İslam'dan uzaklaştırmaya çalışanlara karşı tek başına mücadele veren şanlı mü'minler... Kuran'lar yakılıyor... Camiler kapatılıyor... Medreseler yasaklanıyor... Din alimleri birer birer öldürülüyor... Erkek kardeşler zorla kamplara sokuluyor... Onların yerine Çinli erkekler ailelerine yerleştiriliyor... Tüm bunlara rağmen... Ümmeti Muhammed suskun... Sesi çıkmıyor... Müslümanlar sahiplenmiyor... Bilmezler mi ki, Zulme Rıza Zulümdür... Hz. Ali ne güzel demiş: 'Zulme engel olamıyorsanız, Onu herkese duyurun!' Batı medyası ve devletlerinde dahi bu olaylar haftalardır, aylardır gündemde iken müslüman ülkeler ve medyaları nerede? Bilmezler mi ki, zulmün olduğu yuerde tarafsızlık, namussuzluktur... Bilmezler mi ki, yıllar sonra oradaki kardeşlerimizin bu acı günlere dair hatırlayacakları zalimlerin işkenceleri değil, biz müslüman kardeşlerin sessizliği olacaktır. Ya Rabbi, Doğu Türkistan'daki kardeşlerimize yardım eyle... Şüphesiz ki, Allah; Tuzak kuranların en hayırlısıdır..."