Canlı
TV8'de şu an

Bu yarışmacının performansını beğendiniz mi?
Messi'yi bitiren tablo

Messi'yi bitiren tablo

Arjantin formasıyla Copa America finalini Şili’ye karşı kaybeden Lionel Messi, 4. kez büyük bir kupayı kaçırınca milli takımı bıraktı. 28 yaşındaki yıldız, “Ne yaptıysam olmadı” diyerek havlu attı.

28.06.2016 01:07

VE Messi tüm dünyayı şok eden bir kararla Arjantin Milli Takımı’nı bıraktı. Sebebi ise milli takımla oynadığı 4 finali de kazanamaması. Milli takım formasını ilk kez 2005’te Macaristan formasıyla üstüne geçiren Messi, 2007 yılında oynadığı ilk Copa America finalinde Brezilya’ya kaybetti. 2014 Dünya Kupası finalinde Almanya’ya kaybeden Messi’nin makus talihi, 2015 ve 2016 yılındaki Copa America finallerinde de Şili’ye karşı devam etti. 

TEK GURURU OLiMPiYAT
Finallerde kaybetmenin ağırlığını kaldıramayan Messi, bu tablonun ardından milli takımı bıraktığını açıkladı. Yıldız futbolcunun Arjantin kariyerinde sadece 2008 Olimpiyatları’nda kazandığı altın madalya bulunuyor.

ARTIK BiTTi!
Şili ile oynadıkları finalin ardından konuşan Messi, “Milli takım benim için bitti. Dört kez final oynadım olmadı. Elimden geleni yaptım. Sanırım en iyisi artık bırakmam” dedi.

LiDERLiK ELEŞTiRiSi
ARJANTİN’in efsane ismi Maradona, geçtiğimiz haftalarda katıldığı bir etkinlikte Pele’nin Messi’nin kişiliğiyle ilgili sorduğu soruya, “Messi iyi bir insan ama lider olabilecek karaktere sahip değil” cevabını vermişti.

Yorumlar | 0
üye profil