Canlı
TV8'de şu an

Bu yarışmacının performansını beğendiniz mi?
Meşaleyi yaktı, kendi de yandı!

Meşaleyi yaktı, kendi de yandı!

Adana'da meşale yakan taraftara seyirden 1 yıl men cezası.

22.08.2016 13:16

Adana'da meşale yakan taraftara seyirden 1 yıl men cezası.

Adana Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Abdulkadir Ataşbak, cuma akşamı oynanan Adanaspor-Bursaspor maçında meşale yakan bir taraftarın 1 yıl boyunca spor müsabakalarını seyirden men edildiğini açıkladı.

Maçta maraton tribünün de meşale yakıldığını belirten Abdulkadir Ataşbak, şunları söyledi:

"Kamera görüntülerinin incelenmesinde meşaleleri yakan taraftar, Spor Güvenlik Şube tarafından kamera ile tespit edilerek anında yakalandı. 6222 sayılı Sporda Şiddet ve Düzensizliğin Önlenmesine Dair Kanuna muhalefet eden ve açık kimlik bilgileri tespit edilen bir taraftara, 1 yıl boyunca spor müsabakalarını seyirden yasaklanmıştır.

Ayrıca bu süre kapsamında taraftarı olduğu kulübün müsabakaları sırasında maç başlama saati ve 1 saat sonrasında en yakın kolluk görevlilerine müracaat edecek.

6222 sayılı kanuna muhalefetten işlem yapılmak üzere adli makamlara intikal ettirilmiştir. Bu tür eylemler kulüplere de zarar veriyor. Aynı zamanda binlerce seyirci bu olaylar sonrasında ceza alıp, maçları izleyemiyorlar. Vatandaşlarımızın daha bilinçli davranmaları kendi ve kulüplerine faydalı olacaktır."Abdulkadir Ataşbak, spor müsabakalarında bu tür olayların yaşanmaması gerektiğine vurgu yaparak, denetimin arttırılması için il emniyet müdürlüğü ile iş birliğinde olduğu da sözlerine ekledi.

Yorumlar | 0
üye profil