Merih Demiral'dan vefa örneği...

Juventus’ta forma giyen Merih Demiral, tüm genç sporculara örnek olacak bir vefa örneğine imza attı ve kendisini Portekiz’deyken keşfeden eski hocası Mesut Bakkal’ı unutmadı.

Yayınlanma Tarihi: 28.07.2019 18:03
Değiştirme Tarihi: 28.07.2019 21:15
Merih Demiral'dan vefa örneği...

Milli futbolcunun, tecrübeli çalıştırıcıya, “Hocam benim üzerimde sizin çok fazla emeğiniz var. İlk maçımda sizi ve tüm ailenizi İtalya’da ağırlamak istiyorum” dediği öğrenildi.

İtalya Serie A ekiplerinden Juventus’ta forma giyen gururumuz Merih Demiral’in çok ilginç bir hikayesi ortaya çıktı. 21 yaşındaki futbolcunun, Portekiz’de Alcananes’e ile Sporting B formasını giydiği dönemlerde teknik direktör Mesut Bakkal da 21 yaşındaki futbolcuyu takip etti. Tecrübeli çalıştırıcının daha sonrasında ise Merih’i, o dönem başında olduğu Alanyaspor’a transfer etti. Milli futbolcu da kısa süre içerisinde büyük bir gelişim gösterdi, önce İtalya’da Sassuolo’ya sonrasında ise dünyanın sayılı ekiplerinden Juventus’a gitti.

Gider gitmez aradı

Torino ekibine transfer olan Merih, imzayı attığı gün kendisini keşfeden hocasını unutmadı. 21 yaşındaki stoper, imza atar atmaz Mesut Bakkal’ı aradı ve şu sözleri söyledi: “Hocam sizin emeğiniz benim üzerimde çok fazla. Hakkınızı helal edin. Size teşekkür ederim. Bu transfer benim için hayatımın dönüm noktası oldu. Bana çok yardımcı oldunuz. Juve’deki ilk maçımda sizi ve ailenizi Torino’da misafir etmek istiyorum” dedi. Bu konuşmanın ardından Bakkal da oldukça duygulandı ve şu yanıtı verdı: “Çok yetenekli bir futbolcusun. Gelecekte çok iyi yerlere geleceksin.” (Fanatik-Mehmet Ali Sabuncu)