Meksikalı yıldız için İstanbul'da görüşme!

Teknik direktör Fatih Terim'in onay verdiği yıldız golcü için Sarı kırmızılılar, dün menajerleri ile İstanbul’da bir araya geldi.

Yayınlanma Tarihi: 19.06.2019 19:00
Değiştirme Tarihi: 19.06.2019 19:00
Meksikalı yıldız için İstanbul'da görüşme!

Kadrosuna en az 2 santrfor takviyesi yapacak olan Galatasaray, Meksikalı golcü Javier Hernandez için masaya oturdu.

Devler Ligi’nde oynayacak olan ve bu nedenle takıma tecrübeli bir santrfor dahil etmek isteyen Aslanda, teknik direktör Fatih Terim’in, pres gücü yüksek ve son vuruşları iyi olan bir golcü istemesinin ardından Chicharito gündeme alındı.

Terim onay verdi

Terim’in de onay verdiği Meksikalı futbolcu da Galatasaray’a gelmeye yeşil ışık yakınca görüşmeler hızlandı.

İdari Menajer Şükrü Hanedar’ın günlerdir bu transfer adına yoğun çaba harcadığı ortaya çıktı.

Chicharito’nun da, Şampiyonlar ligi faktörü nedeniyle Galatasaray’a transferine onay vermesi üzerine dün menajerleri İstanbul’a geldi.

Sarı kırmızılılar, Chicharito’ya yıllık 3 milyon euro garanti ücret teklif etti.

G.Saray, Meksikalı golcü için şartları zorlarken, Chicharito ikna edilirse, 1 yıllık daha sözleşmesinin bulunduğu kulübü West Ham ile masaya oturulacak.

 ‘Meksikalılar bekliyor’

Galatasaray İkinci Başkanı Abdurrahim Albayrak da katıldığı bir ödül töreninde Chicharito için ipucu verdi. TÜMBİFED’in İstanbul’da düzenlediği Akademi Kültür ve Bilim Ödülleri’nde ‘Yılın Süpervizör Ödülü’nü alan Albayrak, yaptığı teşekkür konuşmasında, “Transfer görüşmesini yarıda bıraktım. Meksikalılar beni şirkette bekliyor” ifadelerini kullandı.