Canlı
TV8'de şu an

Bu yarışmacının performansını beğendiniz mi?

Mehmet Topal'a sıkılan kurşunun gizemi çözüldü

Mehmet Topal'a düzenlenen silahlı saldırıyla ilgili polis, kriminal raporu tamamladı. Raporda yıldız futbolcuya yönelik bir suikast girişimi olmadığı belirtildi. Rapora göre Mehmet Topal hedef alınmadı, çok uzaktan ateşlenen bir mermi düşerken tesadüfen aracına isabet etti.

12.08.2015 10:36

Fenerbahçeli futbolcu Mehmet Topal'ın aracına isabet eden kurşunun ilk incelemelere göre yorgun mermi olduğu tespit edildi.

Olay Yeri İnceleme ve Kimlik  Tespit Şube Müdürlüğü ekipleri, Mehmet Topal'ın aracındaki incelemesini  tamamladı. Kriminal incelemede, Topal'ın aracına isabet eden kurşunun, uzaktan ve  hedef gözetilmeden ateşlenen silahtan (yorgun mermi) çıktığı tespit edildi. 

Bu arada Topal'ın aracında kurşun geçirmez cam olduğu yönündeki iddianın da doğru olmadığı belirtildi.  

İstanbul Emniyet Müdürlüğü'nden yapılan açıklama ise şöyle: 

İstanbul Emniyet Müdürlüğü, Fenerbahçeli milli futbolcu Mehmet Topal'ın aracına isabet eden kurşunla ilgili yaptığı açıklamada, "Bahse konu araca hedef gözeterek ateş edilmediği kanaatine varıldığı anlaşılmıştır" dedi. 

Açıklamada, Topal'ın kullandığı aracın zırhlı olmadığı ve mermi çekirdeğinin çarpma noktasına daha üst bir bölgeden geldiği, aracın bulunduğu nokta üzerinde herhangi bir yapı olmadığı, mermi çekirdeğinin serbest düşüşe geçen yorgun tabir edilen mermi çekirdeği olduğunun ortaya çıktığı belirtildi.  

Emniyet Müdürlüğü açıklaması şöyle:  

"11.08.2015 günü Fenerbahçe Futbol Kulübü oyuncusu Mehmet Topal'ın sevk ve idaresindeki araca ateşli silah mermi çekirdeğinin isabet etmesi olayı ile ilgili olarak, Olay Yeri İnceleme Şube Müdürlüğümüzün yapmış olduğu teknik inceleme neticesinde; olay yerinde ve oto üzerinde, trafik akımı durdurularak, yol, bariyer ve toprak alanda sistematik inceleme yapılmış, yapılan aramalarda herhangi bir balistik bulguya rastlanılmamıştır. Oto incelemesinde aracın zırhlı olmadığı, ölçümlenen veriler ışığında ve elde edilen bulgular neticesinde, mermi çekirdeğinin çarpma noktasına daha üst bir bölgeden geldiği, aracın bulunduğu nokta üzerinde herhangi bir yapı olmadığı, mermi çekirdeğinin serbest düşüşe geçen yorgun tabir edilen mermi çekirdeği olduğu, bahse konu araca hedef gözeterek ateş edilmediği kanaatine varıldığı anlaşılmıştır." 

Haber ile ilgili metin girin!.

Yorumlar | 0
üye profil