Canlı
TV8'de şu an

Bu yarışmacının performansını beğendiniz mi?

Mehmet Özdilek'ten rest! 'Bugün bırakır giderim'

Gençlerbirliği Teknik Direktörü Mehmet Özdilek, Beştepe tesislerinde düzenlediği basın toplantısında, heyecanımı kaybettiğim anda bırakırım dedi.

11.12.2015 15:31

Sivasspor ile bu hafta en önemli müsabakalardan birini oynayacaklarını belirten Mehmet Özdilek, takımın bulunduğu yerden mutlu olmadıklarını ifade etti. Özdilek, "Beklentinin altındayız. Oyun anlamında iyi oynamamıza rağmen puan anlamında destekleyemedik. Bugün 17-18 puanda olabiliriz. Şans anlamında kendi lehimize çeviremedik. Bu da doğal olarak psikolojik baskı getirdi. Oynayacağımız rakip bu ligin önemli takımlarından bir tanesi. Uzun zamandır aynı aynı sıkıntıyı yaşayan bir takıma karşı oynayacağız. Onlar da puan olarak beklentinin altında kaldı. Bence 3 puanın çok ötesinde bir maç olacak. Kazananın nefes alacağı bir mücadele olacak" ifadelerini kullandı.   

"Bazı oyuncularım beklentimin altında kaldılar" 

Gelecek yılların planlamasını yapmanın önemli olduğunu kaydeden Özdilek, şöyle devam etti: "Bir de gerçekler var. Bugünü değerlendirmek bugün için doğru planları ortaya koymak. 4. hafta itibariyle geldiğim süreçten bugüne kadar oyunsal anlamda takımı taşıdığıma inanıyorum. Maç şansızlıkları yaşadığımız, zaman zaman oyunu tutamadığımız, bunun için oyuncu kadrosunun yeterli olup olmadığını irdelemek, kendi içimizde bunu yapıyoruz. Bu takımın takviyeye ihtiyacı olduğunu geldiğim gün de söyledim. Araştırıp doğru oyuncuyu bulma ve yapabilirsek devre arası bünyemize katma adına çalışıyoruz. İstediğiniz kadar bilgi beceri olsun, saha neticeleriyle bunu desteklemek önemli. Bu ligde birçok takım aynı sıkıntıyı yaşıyor. Birçok takım gibi 4-5 hafta üst üste kaybeden bir konuma gelmedik. Bazı oyuncular da performans anlamında beklediğimizin çok altında kaldı. Oyuncuların bireysel performansı bu anlamda bizi çok zora soktu. "İlişkili Haber

"Heyecanımı kaybedersem bugün bırakırım"

Gençlerbirliği'nin performansı hakkında çıkan haberleri değerlendiren Özdilek, her yazılana cevap vermem etik olmaz" dedi. Özdilek, "Bir şeyler yaşamayacağını anlayan teknik direktör heyecanını kaybeder. Mesleğimle ilgili bu heyecanı kaybedersem bugün bırakırım. Bizi ayakta tutan bu heyecan, adrenalindir" diye konuştu.

"Beşiktaş'a üzüldüm"

Oynadığı hiçbir maçı kaybetmeyen bir Beşiktaş olduğunu dile getiren Özdilek, şu açıklamalarda bulundu: ''Futbol böyle bir oyun. Yediği ilk gole kadar sahanın tek hakimi, sahada istediğini yapan ve doğru uygulayan bir Beşiktaş takımı vardı. Rakipte kendi liginin lideri ancak rakip sahada oynanacak en iyi oynadı Beşiktaş. Futbol 90 dakika 60-70 dakika olmuyor. Skor tabelasına bakıldığı zaman da, bir mağlubiyetle Avrupa kupasından elenen bir Beşiktaş. Beklentilere bakıldığı zaman cevap veren ancak son maçtaki beklentisini alamayan bir Beşiktaş var. Beşiktaş beklentiler olarak bir üst tura çıkmalıydı. Hem oyunsal olarak hem de kadrosu ile kanıtlamış bir Beşiktaş takımı ama, final maçları bazen önemlidir. Beşiktaş takımına bizde üzüldük.  Galatasaray ve Fenerbahçe takımlarının devam etmesi Türk futbolu adına önemli bir değer diye düşünüyorum''

Yorumlar | 0
üye profil