Salih Uçan neden gönderildi?

Salih Uçan neden gönderildi?
Yayınlanma Tarihi: 27.03.2015 22:02 | Değiştirme Tarihi: 27.03.2015 22:02

Ümit Milli Futbol Takımı Teknik Sorumlusu Mehmet Hacıoğlu, Danimarka maçının ardından konuştu.

Ümit Milli Futbol Takımı Teknik Sorumlusu Mehmet Hacıoğlu, Danimarka'yı 2-0 yendikleri özel maçın ilk yarısını iyi oynadıklarını ancak ikinci yarının istedikleri gibi geçmediğini söyledi.

Maçtan sonra düzenlenen basın toplantısına açıklamada bulunan Hacıoğlu, Ümit Milli Takım Teknik Direktörleri Abdullah Ercan ve Vedat İnceefe'nin A Milli Takım kafilesinde yer almasıyla birlikte kendisinin ümit millileri çalıştırdığını hatırlattı.

2017 Avrupa Şampiyonası grup elemelerinin eylül ayında başlayacağını dile getiren Hacıoğlu, Danimarka maçının kendileri için önemli bir sınav niteliği taşıdığını vurgulayarak, "İskandinav ülkelerinin sert ve agresif yapısı bizi ne şekilde yönlendirecek, bunu görmek istedik. Grubumuzda Hollanda, Belarus, Slovenya gibigüçlü ekipler var. Grupta hepsine üstünlük sağlayabileceğimize inanıyorum" diye konuştu.

Mehmet Hacıoğlu, Danimarka karşısında ilk yarıda istedikleri oyunu sahaya yansıttıklarını anlatarak, şunları kaydetti:

"İkinci yarıda rakibin eksik kalmasından ve yaptığımız çok sayıda değişiklikten sonra oyundaki o havamızı kaybettik ve istemediğimiz oyun çıktı ortaya. Özet olarak, ilk yarısı planladığımız şekilde geçti ama ikinci yarıda oyun disiplinini koruyamadık. Eksik kalan rakibe daha fazla baskı uygulayamadık ve skoru artıramadık. Bu nedenlerle mutlu olduğumu söyleyemem."

Ümit Milli Takım kadrosundan çıkarılan Salih Uçan ile ilgili bir soru üzerine Hacıoğlu, "Salih bize geldiğinde üst adalesinde bir zorlanması vardı. Burada sağlık ekibimiz kontrol altında tuttu ve yaptığımız deneme antrenmanlarından sonra daha fazla zorlamanın oyuncuya zarar verebileceğini gördük. Sağlık ekibinin raporu doğrultusunda oyuncuyu kulübüne gönderme kararı aldık. Bizim için oyuncu sağlığı daha önemlidir. Onun dışında maçta Kaan Ayhan'ın bileği burkuldu ve Enes Ünal da sakatlık geçirdi. Enes'te bir sıkıntı görünmüyor ama Kaan'ın durumu yarın yapılacak tetkiklerin ardından belli olacak" değerlendirmesinde bulundu.

Mehmet Hacıoğlu, 2017 Avrupa Şampiyonası elemelerinde Hollanda, Slovakya, Belarus ve Kıbrıs Rus Kesimi ile yer aldıkları 8. Grup'tan çıkacaklarına inandığını sözlerine ekledi.