Mehmet Demirkol'dan Talisca yorumu!

Mehmet Demirkol'dan Talisca yorumu!

Usta spor yazarı Mehmet Demirkol NTV Spor ekranlarında Beşiktaş'ın Akhisar deplasmanındaki galibiyetini değerlendirdi. Demirkol yeni transfer Talisca için de çarpıcı bir yorumda bulundu.

İşte Demirkol'un maçla ilgili görüşleri:

"Şenol hoca düşük tempo istedi. Bir şekilde düşük tempoyla idare edelim ve bir şekilde skoru alırız dedi. Beşiktaş'ı diğer takımlardan ayıran fark bir antrenör takımı olması. Antrenörün istediklerini yapıyor. Tosic'in kahramanca çıkardığı iki pozisyon var. Bir de iki kritik pozisyon var. Muğdat'a yaptığı pozisyon net faul. İlk 4 haftada en çok gelişme gösteren oyuncu Tosic'tir. Tosic ağır bir oyuncu değil. Çok hata yapar diyebilirsiniz ancak ağır değil.

Kontrol oyununu istatistiklerde de görebiliriz. Şenol, yan pası 5 taneyi geçmeyecek düşüncesi vardır. Şenol hoca yan pası müsade etmez. Gökhan Gönül ve Caner'in gerçek performanslarına ulaşması halinde Gökhan İnler- Atiba ile oynayabilirsin. Gökhan formunun çok gerisinde. Caner'de henüz iyi durumda değil. Talisca bir forvet arkası değil. Talisca, ikinci forvet. Tam bir sniper. Acayip vuruyor. Çok özel vuruyor ancak oyun kuruculuk yok. Özel bir oyuncu olacak.

Orta sahanın bu yapılanması içerisinde sorunları var. Gökhan İnler çok iyi oynamasına rağmen Atiba-Oğuzhan ikilisindeki hücum performansını gösteremez. Oğuzhan ve Sosa yokken Gökhan İnler topu atıyor ancak nereye atıyor. Cenk dışında bir opsiyonu yok.

Gökhan İnler ile Sosa olsa veya Oğuzhan ile Talisca olsa sorun yok fakat bu şekilde olmaz. Talisca, orta saha değil fakat ikinci forvet olarak çok iyi. Bu takım bu kadar değişti. Teknik direktörün değiştiğini düşünün. Bu takım bu durumda olamazdı. Hiçbir teknik adam da şampiyon olduğu kadroyu bu kadar değiştirmek istemez.

Görüntülenme : 823 Yayınlanma Tarihi: 19/09/2016 11:30:48

Haber Yorumları (0)

500

    Acunn.com'u Facebook'ta takip et.

    Acunn.com'un eğlenceli dünyasını yakından takip etmek için Facebook sayfamızı beğenin