M.City G.Saray'ı Denayer için uyarmış!

M.City G.Saray'ı Denayer için uyarmış!

Galatasaray'ın kiralamak istediği ancak Manchester City'nin izin vermediği Jason Denayer için geçen sezon sarı-kırmızılı takıma bir mektup yollamış.

Bu sezon yaptığı flaş transferlerle kadrosunu güçlendiren Galatasaray transferin son günü çok istediği Belçikalı stoper Jason Denayer'i kadrosuna katamamıştı. Bu olayın ardından ilginç bir ayrıntı ortaya çıktı. 

Mektup yazdılar

Manchester City 26 Kasım 2015’te Denayer için G.Saray’a ihtar mektubu gönderdi. Mektubun sebebi ise çok ilginçti. İngiliz kulübü G.Saray’ı, Denayer’in gelişimi açısından yanlış mevkide oynatıldığı konusunda ikaz etti. Çünkü City, gelecekte oynatmayı düşündüğü Denayer’i stoper koşuluyla G.Saray’a kiralamıştı.

Scout ekibi adım adım izledi
Ancak stoperde Hakan Balta iyi bir performans ortaya koyunca Hamza Hamzoğlu, Belçikalıyı uzun süre sağ bekte oynattı. Bu durum da oyuncusunu scout ekibiyle sürekli takip eden City yönetiminin tepkisini çekti. 25 Kasım 2015’teki Şampiyonlar Ligi maçında da Denayer, sağ bek oynatılınca bir gün sonra City, kulübe mektup yolladı. Mektupta şunlar yazıldı:“Denayer, geleceğin en önemli stoper adaylarından. Neden sağ bekte oynatıyorsunuz? Futbolcumuzun kendisini geliştirmesini engelliyorsunuz.” Bu mektuba rağmen sezonun genelinde sağ bek oynatılan Denayer'e izin bu kez çıkmadı. G.Saray, bu sezon da Belçikalıyı kiralamak istedi, ama City’nin yeni hocası Pep Guardiola da yönetimin tavrına destek çıkıp, bu transfere izin vermedi.

Görüntülenme : 275 Yayınlanma Tarihi: 04/09/2016 17:49:02

Haber Yorumları (0)

500

    Acunn.com'u Facebook'ta takip et.

    Acunn.com'un eğlenceli dünyasını yakından takip etmek için Facebook sayfamızı beğenin