Mbaye Diagne için 13 milyon Euro teklif edildi

Galatasaray'ın transfer bütçesi yaratmak için satmak istediği Mbaye Diagne için Suudi Arabistan'dan 13 milyon Euro'luk teklif geldiği iddia edildi.

Yayınlanma Tarihi: 13.06.2019 15:12
Değiştirme Tarihi: 13.06.2019 15:12
Mbaye Diagne için 13 milyon Euro teklif edildi

Geçen sezonun devre arasında Kasımpaşa'dan 10 milyon Euro bonservis+3 milyon Euro şampiyonluk bonusuyla transfer edilen Galatasaray ise, "Diagne için 15 milyon istiyoruz" cevabını verdi. Yıldız futbolcu için pazarlıklar başlarken, Diagne'nin Suudi Arabistan'a satılmasına kesin gözüyle bakılıyor. Son dönemde Galatasaray'ın transferlerinde aktif rol oynayan William D'Avila, oyuncusu Onyekuru'yu sarı- kırmızılı kulübe getirmiş ve Belhanda'nın da menajerliğini almıştı. Diagne için aracı olan D'Avila, Suudi Arabistan'dan 13 milyon Euro'luk teklif getirdi.

Ever Banega'ya teklif yapıldı

Kiralık sözleşmesi biten Badou Ndiaye ile yollarını ayıran G.Saray, aradığı 8 numarayı İspanya'da buldu. Sevilla'nın Arjantinli yıldızı Ever Banega'yı listenin ilk sırasına yazan yönetim, oyuncunun menajerini sessiz sedasız İstanbul'a getirdi. Salı günü Türk Telekom Stadı'nda gerçekleşen görüşmede Banega'nın ve Sevilla'nın şartları masaya yatırıldı. Taraflar arasında bir anlaşma olmazken, G.Saray cephesi Arjantinli yıldıza 3.5 milyon Euro garanti ücret ve 5 milyon Euro bonservis ödemeye hazır
olduğunu bildirdi. Boca Juniors'tan da teklif alan Banega, G.Saray'ın teklifini değerlendirecek. (Sabah)