Canlı
TV8'de şu an

Bu yarışmacının performansını beğendiniz mi?
Mario Gomez 'yokum' dedi

Mario Gomez 'yokum' dedi

Beşiktaş'ın Alman golcüsü Mario Gomez, büyük merakla beklenen kararını verdi, siyah-beyazlılara veda etti.

21.07.2016 03:37

SERDAR SARIDAĞ
Adeta yeniden doğduğu siyah-beyazlı takımda şampiyonluk ve gol krallığı yaşayan Mario Gomez darbe girişimi yüzünden ayrılmaya karar verdiğini açıkladı, “Bu zor kararı vermek için çok düşünmem gerekiyordu. Umarım beni anlayabilirsiniz” ifadelerini kullandı.
Beşiktaş Mario Gomez defterini tamamen kapadı. Alman golcü yaklaşık üç aydır büyük merakla beklenen tercihini ayrılıktan yana kullandı.

Adeta yeniden doğduğu siyah-beyazlı takımda şampiyonluk ve gol krallığı yaşayan Mario Gomez, Nisan ayında sözleşme uzatma opsiyonunu kullanmayarak, Beşiktaş’a ilk şoku yaşatmıştı. Kartal, 31 yaşındaki oyuncunun tercihini takımda kalma yönünde kullanması halinde sadece bin euro ödeyerek Gomez’in bonservisini Fiorentina’dan alabilecekti.

Alman yıldız dün akşam saatlerinde sosyal medya hesaplarından yaptığı açıklamayla kariyerine Beşiktaş’ta devam etmek istemediğini duyurdu. Siyah-beyazlı forma altında harika bir sezon geçirdiğini kaydeden Gomez, Türkiye’de yaşanan olaylar nedeniyle önümüzdeki yıl Türkiye’de olmayacağını belirterek şu ifadeleri kullandı:

‘Dönmek isterim’
“Bu zor kararı vermek için çok düşünmem gerekiyordu. Beşiktaş taraftarlarına kişisel olarak söylemem gerekir ki; Beşiktaş gibi büyük kulüpte, muhteşem taraftarlar önünde ve bu özel statta oynayamayacak olmak benim için çok ağır ve bunun sebebi tamamen politik nedenlerdir. Bu kararı 1-2 gün öncesinde yaşanan korkunç olaylar yüzünden verdim. Umarım bu kararımı anlayabilirsiniz. Beşiktaş taraftarına, Beşiktaş kulübüne, bana ve aileme güzel zaman geçirten insanlara kocaman teşekkürlerimi iletiyorum. Şampiyonluğun manşetlerde olduğu müthiş bir seneydi. Umarım bu politik problemler yakın bir zamanda barışçıl bir şekilde çözülebilir. Bu problemler bittikten sonra Beşiktaş’ta tekrar oynamak isterim. Beşiktaş kulübü ve tüm ülke kalbimde büyük bir yere sahip oldu. Sizi en yakın zamanda tekrar görmek dileğiyle.”

Bonservisinin yarısı Kartal’ın
Fiorentina ile Beşiktaş arasındaki özel sözleşmeye göre İtalyan kulübü, Mario Gomez’i satarsa bonservis bedelinin yüzde 50’sini siyah-beyazlı kulübe ödeyecek. Çok zayıf bir ihtimal olsa da Gomez, Fiorentina’da kalırsa İtalyanlar, Beşiktaş’a herhangi bir ödeme yapmayacak.

3 Mayıs’ta yazdık
Milliyet habercilikteki farkını bir kez daha ortaya koydu. Herkes Gomez’in Beşiktaş’ta kalmasına kesin gözüyle bakarken, Alman golcünün sözleşmesindeki uzatma opsiyonunu kullanmaması 3 Mayıs’ta, “Elveda Kartal” başlığıyla Milliyet’in manşetinde yer almıştı. Yaklaşık 2,5 ay önce takımdan ayrılmayı kafasına koyan Gomez’in dünkü vedası okurlarımız için büyük bir sürpriz olmadı.

Elveda Kartal

Yorumlar | 0
üye profil