Mario Gomez kötü başladı!

Mario Gomez kötü başladı!

Gomez, Alman basını tarafından eleştirildi. Alman basını, 7 milyon Euro bonservisle Beşiktaş'tan alındığını hatırlattığı Gomez'in ilk maçında, beklentilerin uzağında kalarak hayal kırıklığı yarattığını yazdı.

Beşiktaş ile geçirdiği güzel bir sezonun ardından Almanya'nın Wolfsburg takımına transfer olan Mario Gomez, Bundesliga'da ilk maçına çıktı. Fakat Gomez, performansıyla hayal kırıklığı yarattı. Köln karşısında ilk 11'de sahaya çıkan ve 90 dakika sahada kalan tecrübeli futbolcu, fileleri havalandırmayı başaramazken etkisiz görüntüsüyle dikkat çekildi.

Die Zeit gazetesi, "Mario Gomez'den donuk başlangıç" başlığıyla verdiği haberinde oyuncunun ilk maçını golsüz geçtiğini ve sahada varlık gösteremediğini okuyucularına iletti.

'Ne gol buldu, ne de pozisyon'
1211 gün sonra Bundesliga'da maça çıkan Gomez için Sport1, "Bundesliga'ya dönen Mario Gomez ilk maçında silik kaldı. Gol atamadığı gibi, tehlikeli pozisyonlar da yaratamadı" değerlendirmesinde bulundu.

'Köln berbat etti'
Frankfurter Rundschau, "Gomez'in dönüşünü Köln berbat etti" başlığını kullandı ve şu yorumu yaptı: "Wolfsburg'un yeni yıldızı Bundesliga'ya geri dönüşünde soluk kaldı. İlk maçında başarılı değildi".

'Gomez daha iyi olmalı'
Wolfsburg Teknik Direktörü Dieter Hecking yeni transferi değerlendirdiği konuşmasında, "Mario Gomez'in bu maçtakinden daha iyi olması gerek. Yüzde yüzüyle oynadığında çok daha fazla katkı verecektir" ifadelerini kullandı.

7 milyon Euro'ya vurgu yapıldı
Alman basınında yer alan haberlerde yıldız golcünün 7 milyon euro bonservis karşılığında Beşiktaş'tan Wolfsburg'a transfer olduğu hatırlatıldı ve kendisinden daha iyi işler beklendiğinin altı çizildi.

Sadece 2 şut buldu
31 yaşındaki futbolcunun maç istatistikleri de analiz edildi ve oldukça yetersiz olarak değerlendirildi. Kaleye yalnız iki şut çektiğine dikkat çekilen futbolcunun, yaptığı boş koşularla arkadaşlarına alan açmaya çalıştığı ancak sağlam Köln defansı arasında kaybolduğu belirtildi.

Görüntülenme : 3215 Güncelleme Tarihi: 11/09/2016 18:33:21
Yayınlanma Tarihi: 11/09/2016 18:30:29

Haber Yorumları (0)

500

    Acunn.com'u Facebook'ta takip et.

    Acunn.com'un eğlenceli dünyasını yakından takip etmek için Facebook sayfamızı beğenin