Marcelo ve Babel oynayacak mı? Şenol Güneş açıkladı

Yayınlanma Tarihi: 15.03.2017 20:31 | Değiştirme Tarihi: 16.03.2017 10:36

Beşiktaş'ta Teknik Direktör Şenol Güneş ve Adriano, Olympiakos karşılaşması öncesinde açıklamalarda bulundular.

Beşiktaş'ta Teknik Direktör Şenol Güneş ve Adriano, Olympiakos karşılaşması öncesinde açıklamalarda bulundular.

Güneş'ten önce söz alan Adriano, şunları söyledi:

'Hocama teşekkür etmek istiyorum'

"Zor bir maç olacak. İlk maç da zor olmuştu. Yarın da ev sahibi olmanın avantajını kullanmak istiyoruz. Çok dikkatli olmalıyız. Hocamıza teşekkür etmek istiyorum. İlk günden itibaren bana güvendi ve özgürlük verdi. Adaptasyon süreci hiç kolay olmadı. Epey zordu. Kafa yapımı değiştirmem gerekiyordu. Bunun üstesinden geldim. Soru işaretleri olması normal. Bunu zaten bekliyordum."

'Herkes inanmalı ve yüzde 100'ünü vermeli'

"Marcelo oynayıp oynayacak mı bilmiyorum ama önemli bir oyuncu. Herkes inanmalı ve yüzde 100'ünü vermeli. Bu şekilde tur atlayabiliriz. Önümüzde uzun ve zor bir yol var. İnanıp sıkı çalışarak bu yolda devam edersek sonunda başarıya ulaşabiliriz."

'Galibiyet istiyoruz'

Adriano, bir muhabirin 'Aklından geçen skor nedir?' sorusu üzerine, "Galibiyet... Saygı duyuyoruz rakibe. Bu sezon yaptıklarımızla yarın da kazanmayı hak ediyoruz. Maçtan sonra ailemiz ve taraftarlarımızla bu galibiyeti kutlamak istiyoruz."

Adriano'nun ardından soruları yanıtlayan Güneş'in açıklamaları ise şöyle:

'Marcelo ve Babel'in durumları henüz net değil'

"Yarın güzel bir oyun ve iyi bir sonuçla ayrılmak istiyoruz. Çeyrek finale çıkabilmek için bu adımı atmak zorundayız. Orda aldığımız sonuç iyi bir sonuç ancak yeterli değil. Durum burada aldığımız sonuca göre belirlenecek. Çeyrek finali yakalama heyecanı ve coşkusu herkeste var. İşimizin de kolay olmadığını biliyoruz. Güçlü bir rakiple oynayacağız. Deplasmanda daha rahat oynayabiliyorlar. Gönlümüz yarın turu geçip Nisan ve Mayıs aylarında da kendimizi UEFA'da görmek istiyoruz. Marcelo ve Ryan Babel'in durumları henüz net değil. Bugün ve yarın bakıp karar vereceğiz."

'Henüz övgüleri hak edecek bir sonuç almadık'

"Henüz övgüleri hak edecek bir sonuç almadık. Yarınki maçta Türkiye adına yarışıyoruz. Alacağımız sonuçlar ülke puanı için önemli olacak. Elimizdeki oyunculardan en iyi 11'i çıkarmayaca çalışacağız. Eldeki oyunculardan hem zihinsel hem fiziksel yorgunlukta olanlar varsa onu da değerlendireceğiz. Henüz netleştirmedik. Marcelo'nun sakatlığı önemli. Tosic'in durumu iyi. Dün kısmen idmana katıldı. Bugün de normal idman yapacak. Quaresma son lig maçında yoktu. Daha önceki maçta vardı. Rakibin kadrosuna göre de değerlendiriyoruz. Hiçbir oyuncumuza olumsuz bakmıyoruz. Hepsi en iyi gayretle oynuyorlar. Yarın herkesten daha az hata yapan ve daha verimli bir oyun bekliyorum."

'Taraftarımız zor anlarda da yanımızda olsun'

"Taraftarımız stat açıldığı günden bu yana sürekli yanımızda oldu. Sahanın içerisinde oldular enerjileriyle. İyi bir ambiansımız var. Yarınki maçta da güzel bir heyecan ve coşku bekliyorum. Futbol böyle bir şey. Sürekli hücum eden ve rakibi baskı altına alan bir takım olmak isteriz ama bazen bu olmuyor. Zor anlarda onlardaki coşkuyu ve alkışı görmek istiyorum."

"Bu takımı hep finalde görmek istiyoruz derler. Finale götürdün bari kupayı da kazandır! Önce bir çeyrek finale çıkalım...İyi olmak ve hep kazanmak zorundayız. O söylenen övgülere de nail olmak istiyoruz."