Canlı
TV8'de şu an

Bu yarışmacının performansını beğendiniz mi?
Manisaspor kongreye kilitlendi

Manisaspor kongreye kilitlendi

PTT 1'inci Lig takımlarından Manisaspor, cumartesi günü yapılacak kongreyi bekliyor. Başkan Abdullah Mergen'in adaylığını daha önce açıkladığı siyah beyazlılarda Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi Orkun Şıktaşlı da göreve resmen talip oldu.

20.07.2016 15:34

Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün'ün yanı sıra Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik'in destek verdiği Şıktaşlı'nın külup üyeliğinin geçtiğimiz kasım ayında 700 kişiyle birlikte silindiği ortaya çıkmıştı. Şıktaşlı, seçimde aday olmasına engel bir durum olamayacağını açıklamıştı.

Siyah beyazlılarda ikilinin dışında bir aday daha çıkıp çıkmayacağı belirsiz. Kenan Evren Sanayi Sitesi Esnaf Kefalet Kooperatifi Salonu'nda cumartesi saat 14.00'te başlayacak kongrede yasal çoğunluk sağlanamazsa seçim 25 Haziran'a ertelenecek. Mergen iyi bir liste ile delegelerin karşısına çıkıp transfer yasağını da kaldırarak belirledikleri transferleri sonlandıracaklarını belirtti. Başkan adayı Orkun Şıktaşlı kulübün batma noktasına geldiğini, projeleriyle Manisaspor'u düzlüğe çıkartmak istediklerini belirtti.

BAYRAM DA FEDERASYON'DAManisaspor'da kongre sürecinde şampiyon kadrodan kopmalar da sürüyor. Sercan, Erdi, Barbaros gibi isimlerin ayrıldığı siyah beyazlılarda kaleci Bayram da alacaklarını tahsil etmek için kulübe Futbol Federasyonu kanalıyla ihtar çekti. Kulüpten 200 bin TL alacağı olan Bayram, görüştüğü Başkan Abdullah Mergen'in, "Şimdilik alacağın paranın yarısını ödeyelim, kalanını daha sonra yaparız" sözü üzerine Federasyon'un yolunu tuttu.Bayram'ın Süper Lig ve PTT 1'inci Lig ekipleriyle görüşme halinde olduğu öğrenildi. Manisa'da Berk, Nuri, Savaş, Barbaros, Erdi, Timur, Metin, Bahattin, Onur, Mertan, Hasan Ahmet, Sercan ve Ozan da alacakları konusunda TFF'ye şikayetçi olmuştu. Futbolcular yasal süreçte ödeme yapılmadığı için serbest kaldıklarını iddia ederken yönetim aksini savunmuş, Başkan Mergen, "Zaten 2nci Lig kadrosundan az kişi kalacak" açıklaması yapmıştı.

Yorumlar | 0
üye profil