Olaylar çıktı, maç iptal oldu!

Olaylar çıktı, maç iptal oldu!
Yayınlanma Tarihi: 09.09.2015 16:59 | Değiştirme Tarihi: 09.09.2015 16:59

2018 Dünya Kupası Asya Elemeleri’nde heyecan sürüyor... Malezya-Suudi Arabistan arasında oynanan grup maçı çıkan olaylar nedeniyle tamamlanamadı.

Gruplarda 3. maçlar geride kalırken, A grubu'nda Malezya ile Suudi Arabistan arasında oynanan karşılaşma tribünlerde çıkan olaylar nedeniyle yarıda kaldı.

Bir önceki maçta birleşik Arap Emirlikleri'ne 10-0 gibi tarihi bir skorla yenilerek gruptaki en ağır mağlubiyetini yaşayan Malezya, Suudi Arabistan karşısında 70. dakikada bulduğu golle 1-0 öne geçti. Konuk ekip bu gole 4 dakika sonra yanıt verirken 77. dakikada üstünlük sayısını da buldu. İşte ne olduysa Suudi Arabistan'ın ikinci golünden sonra oldu.

Bir önceki maçta milli takımlarının tarihi bir hezimet yaşamasına tepki gösteren ve öne geçtiği maçta 7 dakika içinde üstünlüğünü kaybeden milli takımlarını protesto eden Malezyalı taraftarlar, sahayı yabancı madde yağmuruna tuttu. Fırlatılan meşaleler nedeniyle oyun yarıda kalırken, Suudi Arabistan Teknik Direktörü Bert Van Marwijk ve oyuncular soyunma odasının yolunu tuttu.

Yaşanan olayların ardından hakem maçın iptaline karar verdi. Mücadeleyle ilgili FIFA'nın kararını önümüzdeki günlerde vermesi bekleniyor.