Trabzonspor'da ayrılık

Trabzonsporlu futbolcu, bu sezon daha önce Spartak Moskova'da dört resmi maça çıktığı için bir başka Avrupa kulübüne transferi çok zor.

Yayınlanma Tarihi: 09.01.2015 18:59
Değiştirme Tarihi: 09.01.2015 18:59
Trabzonspor'da ayrılık

Trabzonspor'un Ganalı yıldızı Majeed Waris, sezon başında transfer edildiği Spartak Moskova'da resmi maç oynadığı için Avrupa'da bir kulübe geri gitmesinin mümkün olmadığı ortaya çıktı.

Hürriyet'in haberine göre sezon başında altı milyon avroya transfer ettiği Waris'in, teknik direktör Ersun Yanal'ın 'satılabilir' raporu vermesinin ardından futbolcunun menajerine birçok teklif geldiği ifade edildi. Bazı Avrupa kulüpleriyle temasa geçilmesine karşın 23 yaşındaki futbolcunun büyük ihtimalle Arap ekiplerine gideceği söyleniyor.

Ligue 1 ekiplerinden Lille, Waris için sekiz milyon avro teklif ederken, bordo mavili yönetim bu rakamı yeterli bulmayarak 10 ila 12 milyon arasına çekmek istediği belirtildi.

Haber61'e göre ise Waris'in bu sene Avrupa'da bir kulübe transferi pek mümkün değil. Zira Ganalı futbolcu, Moskova'da 4 resmi maçta forma giydi ve UEFA talimatnamesine göre 'bir futbolcu aynı sezonda en fazla iki takımda forma giyebilir' ibaresi yer alıyor.