Maçta hata yapan Churcill Owaci, takım arkadaşları tarafından dövülerek öldürüldü

Doğu Afrika ülkelerinden biri olan Uganda'da korkunç bir olay yaşandı. Uganda Amatör Ligi'nde oynanan bir karşılaşmada, hata yapan ve takımının gol yemesine sebebiyet veren 22 yaşındaki savunma oyuncusu Churcill Owaci, takım arkadaşları tarafından dövülerek katledildi. 

Yayınlanma Tarihi: 16.10.2020 21:40
Değiştirme Tarihi: 16.10.2020 21:40
Maçta hata yapan Churcill Owaci, takım arkadaşları tarafından dövülerek öldürüldü

Uganda Lamwo Bölge liginde oynanan bir maçta, savunma oyuncusu 22 yaşındaki Churcill Owaci'nin hatası, takımının kalesinde golü görmesiyle sonuçlandı. 

Gole çok sinirlenen takım arkadaşları, 22 yaşındaki futbolcuya saha içinde saldırı gerçekleştirdi. Owaci, araya giren güvenlik görevlileri ve rakip takım futbolcuları sayesinde son bulurken, maç da kaldığı yerden devam etti. 

Ancak takım arkadaşlarının öfkesi dinmemişti. Churcill Owaci, karşılaşma sonrası takım arkadaşları ile yeniden kavga etti. 

Olay bu kez şöyle gelişti... Owaci, bisiklet üzerinde duran takım arkadaşına yumruk atarak, onu bisikletten aşağı düşürdü. Bunun üzerine de diğer takım arkadaşları Owaci'ye toplu saldırı gerçekleştirdi. 

Arkadaşlarının elinden kurtulan ovacı bir kaç metre koştuktan sonra bilincini kaybedip yere düştü. Vatandaşlar tarafından hastaneye kaldırılan 22 yaşındaki futbolcu bir saat sonra hayatını kaybetti.

2 KİŞİ GÖZALTINA ALINDI

Polis, olayla ilgili soruşturmanın devam ettiğini ve şuana kadar kardeş olan iki kişinin gözaltına alındığını söyledi.

Kaynak: Haberler

Etiketler: uganda - churcill owaci