Maç sonu gözyaşlarını tutamamıştı! Fatih Terim'den Arda Turan'a yeni görev

Galatasaray'ın Sivasspor galibiyetinin ardından en çok konuşulan isimlerden biri Arda Turan oldu. Eski günlerine dönmek için büyük bir gayretin içinde olan Turan, takıma dahil olduğu günde bu yana da herkesin gönlünü kazanmayı başardı. Kaptanlık bandını da alan Arda Turan, Fatih Terim'in Florya'daki yeni sağ kolu oldu. Turan'ın, tüm oyuncular arasında köprü kurması ve iletişimi yürüten isim olması isteniyor. 

Yayınlanma Tarihi: 10.11.2020 10:30
Değiştirme Tarihi: 10.11.2020 10:30
Maç sonu gözyaşlarını tutamamıştı! Fatih Terim'den Arda Turan'a yeni görev

Sabah'ta yer alan habere göre, Fatih Terim'in Arda Turan'a "Bu takımı sen bir arada tutacaksın. Yerli ve yabancı oyuncular arasında köprü olacaksın" dediği Turan'ın da bu direktifi aynen uyguladığı belirtildi.

Kaptanlığı hem saha içinde hem de saha dışında sürdüren Arda Turan'ın özellikle de Belhanda ve Feghouli'nin kazanılmasında büyük çaba harcadı ve bunda da başarılı oldu. Herkesin eleştirdiği Kuzey Afrikalı yıldızlara sahip çıkan Arda, Feghouli'yi "Ligin en kaliteli oyuncusu sensin'' diyerek motive etti, Erzurum'da pazubandı takan Belhanda'nın da kaptanlığını destekledi.

Arda Turan'ı Sivas maçında ilk 11'e koymaya karşılaşmadan 5 gün önce karar veren Fatih Terim, Arda Turan'a güvendiğini ve kendini iyi hazırla dediği öğrenildi. 

Arda Turan karşılaşmada bir gol atarken, mücadelesiyle de maçın yıldızı oldu. 33 yaşındaki yıldız oyuncu maç sonunda gözyaşlarına hakim olamadı.

İŞTE ARDA'NIN DÖNÜŞ SERÜVENİ

1- Haftada 4 gün tesiste kaldı

Kulüpsüz kaldığı 7 aylık periyotta bireysel çalışmalarını aksatmadı ve Atletico Madrid'deki kilosuna (75) kavuştu. Florya'daki yeni sezon hazırlıklarında en çok çalışan isimdi. Ağustos ayında ailesini Bodrum'a gönderdi, haftada 3-4 gün tesiste kaldı.

2- Tüm takım ona saygı duyuyor

Altyapıdan çıkan Emin Bayram'dan takımın en kariyerli ismi Falcao'ya kadar herkesin sevgisini ve saygısını kazandı.

3- Herkes sohbet toplantısında!

Kamplarda yenen yemeklerin ardından odalarına çekilmeyen yerli-yabancı futbolcular, Arda'nın yanında sohbetlere katılıp birbirileriyle kaynaştı. Deneyimli oyuncu hem Galatasaray'la ilgili anılarını anlattı hem de takımı birbirine kenetledi.

Arda Turan'ı yeniden G.Saray'a kazandırdığı ilk gün Terim, ona bu sözlerle seslendi:

Milli maçlar için verilen araya galibiyetle giren sarı-kırmızılılar dün idman yaparken çalışmalar ise cuma gününe kadar devam edecek. Teknik direktör Fatih Terim'in, 3 maçlık galibiyet serisi ile zirveye yeniden ortak olan takımını milli arada 3 günlük izinle ödüllendireceği öğrenildi. Cuma, cumartesi ve pazar günleri takımına izin verecek olan Fatih Terim, herkesi dinlendirmek istiyor.

VERGİSİNİ KENDİ VERİYOR, YILLIK 2.6 MİLYON TL ALIYOR

Galatasaray'dan yıllık 4 milyon TL alan Arda Turan'ın anlaşmasının bir de detayı ortaya çıktı. Yönetimin, oyuncunun vergisine karışmadığı ve 2020-21 sezonu için ödediği verginin ardından yıllık 2.6 milyon TL kazandığı öğrenildi.