"Fenerbahçe'nin transferleri..."

Yayınlanma Tarihi: 12.07.2015 13:56 | Değiştirme Tarihi: 12.07.2015 15:33

Galatasaray'ın yeni transferi Lukas Podolski, Avusturya kampında soruları yanıtladı. Uzun bir hazırlık dönemi yakaladığını ve ilk hedefinin fit olmak olduğunu dile getiren Alman futbolcu, Fenerbahçe'nin yeni transferlerini de anlattı.

Sarı Kırmızılı ekibin Arsenal'den transferi Lukas Podolski, takımın Avusturya kampında gazeticilerle bir araya geldi.

Uzun bir hazırlık süreci yakaladığını ve kampın çok iyi gittiğini belirten Alman futbolcu şu ifadeleri kullandı;

"Her şey iyi gidiyor. Gün geçtikçe her şeye daha iyi olacak. Galatasaray'ın yıllar önce de bana bir teklifi vardı. Bu sene şartlar sundular ve ortak bir noktada buluştuk. Hamzaoğlu'nun bana yakın ilgisi buraya gelmemde çok etkili oldu. Bunun yanında yönetim ve taraftarın da bana yaklaşımı bir diğer etken oldu. İstanbul çok güzel bir şehir. Galatasaray çok iyi bir takım. Ayrıca takımda Almanca konuşanların olması da benim için çok iyi bir durum.

Galatasaray, Türkiye'nin en büyük kulüplerinden biri belki de en büyüğü. Galatasaray'a küçük bir takım gibi bir ifade kullanamam. Löw ile 10 yıldır çalışıyorum. Onunla sürekli görüşüyorum ancak İstanbul'a gelme kararım ben ve aileme ait.

Süper Lig'e dışardan baktığımızda İngiltere ve Almanya ligiyle aynı seviyede değil. Bu bir gerçek. Bizim hedefimiz geçen seneki iki kupayı yeniden kazanmak ve Şampiyonlar Ligi'nde son 16'ya kalmak.

Fenerbahçe'nin kimleri aldığı benim için önemli değil. Aynı şekilde başka rakiplerimiz de buna dahil. Ben kendi futboluma bakıyorum ve fit olmaya çalışıyorum. Takıma kimlerine transfer edileceği ise hocamızın vereceği bir karar.

Türk geleneklerini iyi biliyorum. Köln'de doğdum ve orada çok Türk arkadaşım vardı. Bunun benim için avantaj olacağını düşünüyorum. İngiltere'de de çok çay içiyordum.

Şuan Türkçe bir mesaj veremem ama bir sonraki konuşmamızda bir şeyler söyleyebilirim. Sosyal medyada paylaştığım Türkçe ve Almanca yazıyorum ve bir arkadaşıma gönderiyorum. Ondan sonra paylaşıyorum."