Luis Nani yaşadığı zorlukları yıllar sonra anlattı: Evde fareler ve kertenkeleler dolaşıyordu ama en zoru...

Fenerbahçe'nin eski yıldızlarından Luis Nani, çocukluk yıllarına ve özel hayatına dair Player's Tribune'e özel bir röportaj verdi. Çocukken zor günler yaşadığını söyleyen Nani, Portekiz'in başkenti Lizbon'a yakın olan Amadora'daki evlerinin zemininde delikler bulunduğunu, evde fareler ve kertenkelelerin cirit attığını ifade etti. Tüm bunlara o dönem alıştığını söyleyen Nani, alışmanın mümkün olmadığı tek şeyin açlık olduğunu belirtti. 

Yayınlanma Tarihi: 10.07.2020 13:51
Değiştirme Tarihi: 10.07.2020 13:55
Luis Nani yaşadığı zorlukları yıllar sonra anlattı: Evde fareler ve kertenkeleler dolaşıyordu ama en zoru...

Oturdukları mahallede suç işlendiğini söyleyen Nani, suç oranı yüksek olan mahallesinde hırsızlık yapmadığını ve bu durumun kendi hayatını da değiştirdini ifade etti. 

Kardeşinin o dönem 10 yaşlarındayken zengin mahallelerinde dilencilik yaptığını ve bu sayede karınlarının doymaya başladığını söyleyen Nani, 'Hırsızlık yapıp çalmak yerine insanlardan kibarca istiyorduk' dedi. 

Sporting Lisbon'daki kariyerine dair anıyı da paylaşan Nani, o dönem kardeşi Paulo'nun bir restoran sahibi aracılığıyla profesyonel bir futbolcuyla tanıştığını, bu tanışma sayesinde Sporting Lisbon'da kendisine seçme ayarlandığını söyledi. Bu seçmeye ancak 1 ay sonra gidebilen Nani, antrenmana çıktığı gün futbolcu olarak ailesine bakabileceğini anladığını söylüyor.

8 kardeş olduklarını söyleyen Nani, “Dört kız ve dört erkek olmak üzere sekiz kardeşiz. Erkek kardeşlerim disiplinli olma, adanma ve pozitif olma konusunda hiç iyi değildiler. Ben de ise bu saydıklarımın hepsi vardı.” dedi.

Otobüse verecek parası olmadığı için ilk antrenmanına koşarak gittiğini söyleyen Nani, her şeyin sahaya çıkmasıyla değiştini ifade etti. Herkesi etkilediğnini söyleyen Nani, gösterdiği yüksek performans sayesinde yol ve yemek masraflarını çıkarmış.

16 yaşındayken Benfica ve Sporting Lisbon antrenmanlarına çıkan Nani, profesyonel imzasını da 2003 senesinde attı. Sporting ile kariyerine giriş yapan Nani, burada yoluan devam etti ve 4 yıl sonra Manchester United'a 23 milyon sterlin bonservis ücreti karşılığında transfer oldu. Portekizli yıldız burada dört lig şampiyonluğuna yaşarken bir kez de Şampiyonlar Ligi zaferine ulaştı.

Kaynak: SÖZCÜ