Canlı
TV8'de şu an

Bu yarışmacının performansını beğendiniz mi?
Luis Enrique'nin Barcelona felsefesi

Luis Enrique'nin Barcelona felsefesi

Barcelona Teknik Direktörü Enrique, "Geçmiş yıllara sadık, heyecan yaratan, ilk dakikadan itibaren galibiyeti kovalayan, sahasında ve deplasmanda aynı oynayan, iyi defans yapan bir takım istiyorum" dedi.

16.07.2014 19:28

İspanya Birinci Futbol Ligi (La Liga) takımlarından  Barcelona'nın yeni teknik direktörü Luis Enrique, "Geçmiş yıllara sadık, heyecan  yaratan, ilk dakikadan itibaren galibiyeti kovalayan, sahasında ve deplasmanda  aynı oynayan, iyi defans yapan bir takım istiyorum" dedi.Enrique ile Barcelona Spor Direktörü Andoni Zubizarreta, gelecek ay  sonu başlayacak 2014-2015 sezonunu değerlendirmek için basın toplantısı  düzenledi. Sezon öncesi hazırlıklarına başlayan Barcelona'da takımdan  beklentilerini sıralayan teknik direktör Enrique, "Geçmiş yıllara sadık, heyecan yaratan, ilk dakikadan itibaren galibiyeti kovalayan, sahasında ve deplasmanda  aynı oynayan, iyi defans yapan bir takım istiyorum" diye konuştu.İspanyol teknik adam, "göze hoş gelen bir futbolla sonuca giden bir  takım yaratmak istediğini" de dile getirdi.Psikolojik baskı altında olduğu iddia edilen, Barcelona'nın yıldız  futbolcusu Messi, sakatlığı bulunan Neymar ve cezası dolayısıyla ekim ayı sonuna  kadar oynayamayacak yeni transfer Luis Suarez ile ilgili soruları ise Luis  Enrique, "Başlangıçta olmamaları kötü ama bir trajedi de değil" şeklinde  cevapladı.Messi'nin, dünyanın en iyi futbolcusu olduğunu, kendisinin görevinin  ise ondan en iyi verimi almaya çalışmak olduğunu ifade eden Enrique, "Ben,  Messi'nin psikolojik olarak kafasının toparlanması gerektiği kanısında değilim"  değerlendirmesini yaptı. Luis Enrique, Neymar ve Luis Suarez ile oynamanın ise  Messi'nin futbolunu daha da iyileştireceğini savundu.İspanyol çalıştırıcı, Uruguaylı Luis Suarez'in Dünya Kupası'nda  İtalyan futbolcu Giorgio Chiellini'yi ısırmasından dolayı aldığı ceza hakkında  konuşmak istemezken, Spor Direktörü Andoni Zubizarreta da "insanları kusurlarıyla  kabul ediyoruz" dedi.

Transfer çalışmalarıÖte yandan Zubizerrata, Fransız futbolcu Jeremy Mathieu'yu transfer edebilmek için kulübü Valencia'ya bir teklif sunduklarını söyledi. Barcelona'nın Cristian Tello'yu Portekiz'in Porto takımına vermesi de  resmen duyuruldu. Tello'nun satın alma opsiyonu Porto'da olmak koşuluyla 2  sezonluğuna kiralandığı bildirildi. Tello'yu kiralamak için 2 milyon euro ödeyen  Porto, bu futbolcuyu almak istemesi halinde Barcelona'ya 8 milyon euro daha  verecek.Bu arada Barcelona'dan ayrılmaları gündemde olan Xavi Hernandez ve  Dani Alves'in gelecekleriyle ilgili belirsizlik devam ediyor. 
Yorumlar | 0
üye profil