Lucescu Türkiye'de takım çalıştıracak mı? Açıkladı...

Galatasaray, Beşiktaş ve A Milli Futbol Takımı'nın eski teknik direktörü Mircea Lucescu, Süper Lig'deki şampiyonluk yarışını değerlendirirken, lige geri dönüşüyle ilgili de önemli ipuçları verdi.

Yayınlanma Tarihi: 09.05.2019 18:20
Değiştirme Tarihi: 09.05.2019 18:20
Lucescu Türkiye'de takım çalıştıracak mı? Açıkladı...

Rumen teknik adamın Fanatik Gazetesi'ne yaptığı açıklamalar şöyle:

'Başakşehir şampiyon olamadı, çünkü...'

“Bana göre sezonun en büyük finali Galatasaray ile Başakşehir arasındaki maç olacak. Fatih Terim’in takımı özellikle sahasında baskıyı iyi kuruyor, ileri uçta yaratıcı adamları var ve formdalar. Ancak dikkatli olmalılar çünkü karşılarında en ufak bir hatada cezayı kesen bir rakip olacak. Başakşehir’in handikabı kadrosunun yaş ortalamasının yüksekliği. Bakın geçen sene de bu yüzden kaptırdılar şampiyonluğu. O tempo ligin sonuna doğru daha fazla dinamizm istiyor. Burada Abdullah Avcı’ya da bir paragraf açmak gerek. Çok istikrarlı ve iyi futbol oynatıyor.”

'Galatasaray daha iyi oynuyor'

“Beşiktaş, Türk Telekom’da kontrollü bir oyun stratejisi izledi. Özellikle ilk yarının başında taktik planını sahaya tam olarak yansıttı. Sonra kopmalar başladı. Galatasaray, etkili ayakları ve büyük tribün desteğiyle istediğini aldı. Az önce bahsettiğim maç atmosferleri futbolcuya doping etkisi yapar. Rakibi ve hakemi de gerer. Terim’in ekibi hak ettiği bir üç puan kazandı. Dürüst olmak gerekirse Galatasaray son haftalarda rakiplerine göre daha iyi oynuyor. VAR sistemi iyi ancak oyun çok duruyor. Buna bir çözüm bulunmalı diye düşünüyorum.”

'Razvan'la gelmem patron tektir!'

“Ligin bitimine 3 hafta var. Ne olur bana Beşiktaş, Fenerbahçe ile ilgili soru sormayın. En ufak bir yorum, en kısa bir cümle bile yanlış anlaşılabilir. Gelişmeler olacaktır, bekleyip göreceğiz. Medyada yazılıp çizilen ve beni son derece rahatsız eden bir şey var. Lucescu menacer olacak, Razvan takımı yönetecek. Hayır bu asla olmayacak. Futbol takımını bir adam yönetir, patron tektir; nokta! Razvan muhtemelen İtalya veya İspanya’ya gidecek. Cumartesi günü AEK ile Yunanistan Kupası Finali oynayacak. Oğlu Matei ile birlikte onu izlemeye gideceğim.”