Canlı
TV8'de şu an

Bu yarışmacının performansını beğendiniz mi?
Lucescu imzayı attı!

Lucescu imzayı attı!

A Milli Takım'ın yeni teknik direktörü Mircea Lucescu için imza töreni düzenlendi.

04.08.2017 17:58

Türkiye Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu'nun A Milli Takım Teknik Direktörlüğü görevi için 2+1 yıllık anlaşma sağladığı Mircea Lucescu ile sözleşme imzalandı. İmza töreni Hasan Doğan Milli Takımlar Kamp ve Eğitim Tesisleri'nde gerçekleşti.

Konuşmasına "Belki Türkiye'ye birkaç sene önce gelmeliydim" sözleriyle başlayan Mircea Lucescu, "4 sene boyuncu burada hem Beşiktaş'ta hem de Galatasaray'la önemli dönemler geçirdik. Ukrayna'da özel arkadaşlar edindim, iyi başarılar kazandım. Federasyon'la ilk defa temasa geçtik. Tekliflerini kabul ettim. Bundan önce Galatasaray ve Beşiktaş'la temaslarım olmuştu. Federasyonla ilk kez temasa geçtim ve gelen teklifi kabul ettim" dedi.

Siyasi durumlardan dolayı Ukrayna'yı terk etmek zorunda kaldığını ve Zenit'e gitmeye karar verdiğini söyleyen Lucescu sözlerine, "Geçen sezon çok iyi bir sezon geçirmedik Zenit'te. Ardından başkan bir şeyleri değiştirmek istedi. Bir buçuk ay düşündüm ve evde duramayacağımı, çalışmam gerektiğine karar verdim. Galatasaray'ın başkan yardımcısı Bükreş'e gelerek bana sportif direktörlük teklifinde bulundu, kabul etmedim. Galatasaray Bükreş'e yeniden geldi, bu pozisyonda çalışmayacağımı kendilerine ilettim" diye devam etti.

31 Temmuz'da Yıldırım Demirören ile telefon görüşmesi gerçekleştirdiklerini ve Türkiye Milli Takım teknik direktörlüğü için teklif yapıldığını ifade eden Lucescu, "Ayın birinde Galatasaraylı yöneticiler yeniden gelerek bana teknik direktörlük için teklif yaptılar. Ayın birinde Dursun Özbek'e TFF'nin teknik direktörlük teklifini kabul ettiğimi söyledim. Ali Dürüst ile Galatasaray'da, Yıldırım Demirören'le Beşiktaş'ta çalışma şansı bulmuştum. Bu teklifi kabul etmemde Türkiye'ye olan sevgim ve Türk taraftarlara olan sevgimin büyük payı var" dedi.de airflow inside the case.

Yorumlar | 0
üye profil