Los Angeles Lakers'ta koronavirüs şoku! Şampiyonluk sevinci yarım kaldı...

NBA'da tam 10 yıl sonra yeniden şampiyonluk sevincisini yaşayan Los Angeles Lakers'ta şampiyonluk sevincine koronavirüs engeli geldi. Alınan karara göre, halka açık olarak düzenlenmesi planlanan şampiyonluk kutlamalarının koronavirüs salgını sebebiyle güvenli bir döneme ertelendiğini açıkladı.

Yayınlanma Tarihi: 13.10.2020 16:10
Değiştirme Tarihi: 13.10.2020 16:10
Los Angeles Lakers'ta koronavirüs şoku! Şampiyonluk sevinci yarım kaldı...

Los Angeles Lakers'ta koronavirüs salgını yüzünden şampiyonluk sevincine gölge düştü ve halka açık olarak düzenlenmesi planlanan şampiyonluk kutlamasının, ileri bir tarihe ertelendiği açıklandı.

Amerikan Basketbol Ligi (NBA) final serisi altıncı maçında Miami Heat'i 106-93 mağlup eden Los Angeles Lakers, seriyi 4-2 kazanarak 10 yıl aranın ardından NBA tarihindeki 17. şampiyonluğunu elde etti.

LeBron James önderliğinde tarihinin en başarısız dönemlerinden şampiyonluğa uzanan Los Angeles Lakers'ın tarifsiz sevincine corona virüsü gölgesi düştü.

Kulüp, corona virüsü salgını tedbirleri kapsamında şampiyonluk kutlamasını ileri bir tarihe erteledi. Yapılan açıklamada, şampiyonluk kutlamaları için kesin tarih verilmezken 'güvenli dönem' vurgusu yapıldı.

İŞTE LOS ANGELES LAKERS CEPHESİNDEN YAPILAN RESMİ AÇIKLAMA

"NBA şampiyonluğumuzu taraftarlarımızla birlikte kutlamak için sabırsızlanıyoruz. Şehir ve eyalet yönetimiyle gerçekleştirdiğimiz görüşme sonrasında, eğlenceli ve halka açık olarak organize etmeyi planladığımız kapsayıcı şampiyonluk kutlamalarımızı, halk sağlığı için tehlike arz etmeyecek bir dönemde düzenlemek üzere anlaştık. Bu arada, desteğiniz için siz Lakers Nation'a tekrar teşekkür ederiz