Lorenzo'dan Yamaha'ya gönderme

Lorenzo'dan Yamaha'ya gönderme

MotoGP sürücüsü Jorge Lorenzo, yeni takımı Ducati ile test sürüşlerine çıkma konusunda eski takımı Yamaha'dan dolayı sorun yaşıyor.

Jorge Lorenzo, Yamaha’nın; yeni takımı Ducati ile Jerez’de teste çıkmasına birlikte geçirdikleri yıllar hatrına izin vermesi gerektiğini söyledi.

Lorenzo, Ducati’yle muhtemelen ilk kez sezon finalinden bir hafta sonra Valensiya’da piste çıkacak. İtalyan üretici, yeni sürücüsünün Kasım ayında Jerez’de yapılacak olan testte de yer almasını çok istiyor.

Ancak Lorenzo’nun Yamaha ile olan anlaşması 31 Aralık’ta bitiyor ve Japon üreticinin, Valensiya’daki Ducati’ye katılmasına izin vermesi beklense de Jerez testine olumlu bakmadığı biliniyor.

Motegi’de durum hakkındaki fikirleri sorulduğunda, Lorenzo: “Açıkçası Jerez’de teste çıkmayı çok isterdim ama bu benim seçimim değil, değil mi?”

“Henüz izin almış olmasam da şimdilik Valensiya’da teste katılacağım gibi görünüyor. Yamaha, Jerez testine ise pek olumlu bakmıyor. Ne olacağını göreceğiz.”

Lorenzo, 2008 yılından beri Yamaha’da yarışıyor ve o zamandan beri takıma üç şampiyonluk getirdi. İspanyol pilot, bu başarının Yamaha’yı test konusunda tekrar düşünmeye sevk edeceğini umuyor.

“Birlikte geçirdiğimiz yılların ve elde ettiğimiz başarıların hatrına bunu hak ettiğimi düşünüyorum.”

“Ama görünen o ki bu kararı verecek olan ben değilim ve Yamaha’nın kararına saygı duyarım çünkü ben bir Yamaha sürücüsüyüm.”

'tarafından hazırlanmıştır.

Görüntülenme : 0 Yayınlanma Tarihi: 13/10/2016 15:52:18

Haber Yorumları (0)

500

    Acunn.com'u Facebook'ta takip et.

    Acunn.com'un eğlenceli dünyasını yakından takip etmek için Facebook sayfamızı beğenin