Canlı
TV8'de şu an

Bu yarışmacının performansını beğendiniz mi?
Liverpool'dan 'namaz' açıklaması

Liverpool'dan 'namaz' açıklaması

Liverpool, FA Cup'ta oynanan Blackburn maçının devre arasında namaz kılarken görüntülenen iki müslüman taraftar hakkında açıklama yaptı.

16.04.2015 15:46

Liverpool ile Blackburn arasında oynanan FA Cup mücadelesinin devre arasında namaz kılarken görüntülen iki taraftar hakkında Merseyside temsilcisinden açıklama geldi.

İsimlerinin Asif Bodi ve Abubakar Bhula olduğu açıklanan iki müslüman taraftarın söz konusu ibadet görüntülerini "Müslümanlar ilk yarıda namaz kılıyor. Rezalet"metni ile sosyal medyada paylaşan Liverpooltaraftarı Stephen Dodd'a tepki yağdı.

Söz konusu tepkilerin ardından aldığı şikayetler üzerine harekete geçen Liverpool Kulübü, "Kulüp olarak her türlü ayrımcılığa karşıyız. Anfield Road, ırk, din, cinsiyet, yaş, dil ve her ne olursa olsun tüm taraftarların güvenliğini sağlamaya çalıştığımız bir ortamdır. Bunu tüm taraftarlarımıza hatırlatmak isteriz" şeklinde bir açıklama yaptı.

Liverpooltaraftarı Stephen Dodd ise 30 yıldır bu kulübe destek veren bir taraftar olarak açıklama yapmaya hakkının olduğunu belirtirken, polisin konuyla ilgili soruşturma başlattığı kaydedildi.

Yorumlar | 0
üye profil