Liverpool, Uğurcan Çakır için izleme ekibi gönderiyor

Hollanda maçında gösterdiği performansla herkesin konuştuğu bir isim haline gelen Trabzonspor'un başarılı file bekçisi Uğurcan Çakır'ı, İngiltere Premier Lig ekiplerinden Liverpool'un bu akşam oynanacak Norveç maçında izlemek için ekip göndereceği ifade edildi. 

Yayınlanma Tarihi: 27.03.2021 13:08
Değiştirme Tarihi: 27.03.2021 13:10
Liverpool, Uğurcan Çakır için izleme ekibi gönderiyor

Gösterdiği performansla tüm dünyanın dikkatini çeken 24 yaşındaki Uğurcan Çakır ile Liverpool'un yakından ilgilendiği ifade edildi. Geçtiğimiz sene Avrupa'ya transferi son anda olumsuz sonuçlanan genç kaleciyle, İngiliz ekibinin yanı sıra İtalya'daki birçok kulübün de ilgilendiği aktarıldı. 

NORVEÇ MAÇINDA YAKIN TAKİP

İngiliz basınından yer alan haberlere göre Liverpool’un sezon sonu Uğurcan’ı kadroya katmak için çalışmalara başladığı, bu noktada da milli kalecinin performansını daha yakından takip edebilmek amacıyla da bu akşam oynanacak Norveç-Türkiye karşılaşması için bir ekip görevlendirdiği iddia edildi. Son olarak Türkiye-Hollanda karşılaşmasında iyi bir performans ortaya koyan ve bir de penaltı kurtaran 24 yaşındaki kalecinin artan performansının birçok kulübü harekete geçirdiği kaydedildi.

UĞURCAN’I İSTEYEN KESENİN AĞZINI AÇACAK

Trabzonspor yönetiminin ise Uğurcan’ın satışı konusundaki tavrı net. Geride kalan sezon sonu da Avrupa’ya transferi gündeme gelen milli kaleci için beklediği teklifleri alamayan bordo-mavili yönetim, gelen teklifleri reddetmişti. Uğurcan’ın artan performansı nedeniyle Trabzonspor yönetiminin 25-30 milyon Euro civarında bir bonservis bedeli ve sonraki satışından da pay talep ettiği, gelen tekliflerin de buna göre dikkate alınacağı ifade edildi.

Trabzonspor ile 30 Haziran 2024 tarihine kadar sözleşmesi bulunan Uğurcan Çakır, bu sezon yüzde 76’lık kurtarış yüzdesiyle 29 maçın 10’unda kalesini gole kapattı, toplamda 30 gol yedi.

Kaynak: DHA