Lionel Messi, Suarez'e Instagram'dan veda ederken yönetimi eleştirdi!

Geçtiğimiz haftalarda futbol dünyasının en ana gündem maddesi haline gelen Lionel Messi'nin ayrılık kararı çok konuşulmuştu. Barcelona'da sular durulmuyor ve Luis Suarez'in Atletico Madrid'e transfer olması sonrası en yakın arkadaşı olan Arjantinli futbolcu Lionel Messi, Atletico Madrid'e transfer olan eski takım arkadaşı Luis Suarez'e hitaben sosyal medya hesabındaki yazısında kulüp yönetimini eleştirdi.

Yayınlanma Tarihi: 25.09.2020 21:13
Değiştirme Tarihi: 25.09.2020 21:13
Lionel Messi, Suarez'e Instagram'dan veda ederken yönetimi eleştirdi!

Messi'nin Instagram hesabından paylaştığı duygu yüklü mesajda, "Gerek takım gerekse bireysel olarak çok önemli şeyler başardın. Kulüp tarihinin en önemli futbolcularından birisisin. Bu şekilde ayrılmaya layık değildin. Ama gelinen bu noktada beni hiçbir şey şaşırtmıyor. Gerek saha içinde gerekse saha dışında artık beraber olmamak çok zor olacak. Bundan sonraki günleri çok garipseyeceğiz. Çok fazla paylaşım, birlikte yenilen yemekler, içilen mate çayları var. Birlikte geçirdiğimiz günlerde asla unutulmayacak çok şey var." ifadelerini kullandı.

Sözleşmesinin bitimine 1 yıl kala, Ağustos ayında Barcelona'dan ayrılmak isteyen ancak kulüp yönetiminin 700 milyon avroluk feshetme şartında ısrar etmesinden dolayı takımda kalan Messi, başta Josep Maria Bartomeu olmak üzere bütün kulüp yönetimini eleştirmişti.

Barcelona'da 6 sezon forma giyen 33 yaşındaki Luis Suarez, yeni teknik direktör Ronald Koeman'ın oyun planında yer almadığından kulüp tarafından kendisine takım aranması istenmişti. Bunun sonucunda Uruguaylı futbolcu, Atletico'nun yolunu tutarak iki yıllık sözleşme imzalamıştı.