Lionel Messi, Barcelona'ya gözyaşlarıyla veda etti

Dünyanın gelmiş geçmiş en büyük futbolcularından Lionel Messi, 21 yıllık serüvenin ardından Barcelona'ya veda ediyor. Katalan ekibine veda eden Arjantinli efsane Lionel Messi'nin basın toplantısı için binlerce taraftar Camp Nou'da toplandı. Arjantinli yıldız, basın toplantısının hemen başında gözyaşlarına hakim olamadı.

Yayınlanma Tarihi: 08.08.2021 13:25
Değiştirme Tarihi: 08.08.2021 13:29
Lionel Messi, Barcelona'ya gözyaşlarıyla veda etti

Barcelona, kulüp ile özdeşleşen dünya yıldızı Lionel Messi ile yollarını ayırma kararı almıştı. Bir basın toplantısıyla kulübe veda eden 34 yaşındaki yaşayan efsane, toplantıda şu sözleri sarf etti...

"Bugün her şeye veda etmek zorundayım. Burada geçen 21 yıldan sonra eşim ve 3 Katalan-Arjantinli çocuğumla buradan ayrılıyorum. Yaşanan onca senenin ardından bu benim için çok zor bir şey. Ayrılmaya hazır değilim. Burada, Barcelona'da kalacağıma inanmıştım. Burası benim, bizim evimiz. Barça'da kalmak istedim ve tüm planım buydu. Ama bugün buradaki bütün hayatıma veda etmem gerekiyor. Size 'Elvada' diyeceğim hiçbir zaman aklıma gelmezdi. Geçen yaz ayrılmak istemiştim ama bu yıl her şey farklıydı. Ailem de ben de kalacağımızı düşünüyorduk. Kulüpten ayrılmak hayatımı tamamen değiştirecek. 13 yaşından beri bütün hayatım boyunca buradaydım. 21 yıl sonra eşim ve üç küçük çocuğumla birlikte buradan ayrılıyorum... Geri gelmeyeceğime dair söz veremem. Çünkü burası, benim evim. Transferim için bir ihtimal var ancak henüz kimseyle anlaşmadım. Ayrılığım açıklandıktan sonra birçok kulüp aradı, birçok kulüp ilgilendi ancak herhangi bir şey bitmiş değil. Görüşmelerimiz sürüyor."