Canlı
TV8'de şu an

Bu yarışmacının performansını beğendiniz mi?
Levent Tüzemen: Kazanan kadro bozulmaz

Levent Tüzemen: Kazanan kadro bozulmaz

Sabah gazetesi spor yazarı Levent Tüzemen Galaatsaray - Medipol Başakşehir maçını yorumladı.

04.11.2016 22:28

Sabah gazetesi spor yazarı Levent Tüzemen Galaatsaray - Medipol Başakşehir maçını yorumladı.

İşte Tüzemen'in maç hakkındaki tespitleri:

Şapka düştü, kel göründü ve Galatasaray mükemmel bir takım olmuş Başakşehir'e, TT Arena'da boyun eğdi. Başakşehir'i ön plana çıkaran en büyük faktör, oyuncuların birbirleriyle oynama alışkanlığının olması ve her oyuncunun görev bilincinde hareket etmesiydi. Galatasaray'ın sorunu ise oyuncuların birbirine uzak oynaması ve bireysel beceriyle ön plana çıkma saplantısıydı.

Riekerink'in, Adana'da öyle ya da böyle kazanan kadroyu bozması, özellikle birden bire Hakan Balta'yı savunmaya monte etmesi, anlamsızdı. Çünkü Semih-Balta ikilisi ne zaman birlikte oynasalar, Galatasaray duran toplardan gol yiyor. Bu ikili yükselemedikleri gibi hep rakiplerinin altında kalıyor.

Riekerink'in Podolski'yi santfor oynatmaması, Josue'yi kenarda bekletmesi yenilgiye davetiye çıkardı. Eren ısrarı Galatasaray'ı Başakşehir'e karşı 10 kişi oynattı. Tolga Ciğerci'nin yokluğunda Nigel de Jong, orta alanı kontrol edemedi. Hollandalı 20 metrekarede oynayarak zaman geçirdi.

Bu yenilgi Galatasaray'a zirve yarışında yara verir. Ancak Riekerink, defansı yeniden organize ederek, özellikle yüksek toplarda başarılı, Serdar Aziz'i monte etmeli.

Yorumlar | 0
üye profil