Canlı
TV8'de şu an

Bu yarışmacının performansını beğendiniz mi?
Kvitova: 'Tenise dönmek için elimden geleni yapacağım'

Kvitova: "Tenise dönmek için elimden geleni yapacağım"

Ülkesinde uğradığı bıçaklı saldırının ardından elinden yaralanan Çek kadın tenisçi Petra Kvitova, tenise yeniden dönmek için elinden gelen her şeyi yapacağını söyledi.

23.12.2016 17:59

Hastaneden taburcu edilmesinin ardından basın toplantısı düzenleyen  Kvitova, zorlu bir süreç yaşadığını belirterek, "Artık geriye değil, sadece önüme  bakmak istiyorum ve her şeyin nasıl gelişeceğini ben de merak ediyorum." dedi.

Spor kariyerine devam etmek istediğini vurgulayan Çek tenisçi,  "Yeniden ne zaman kortlara döneceğimi bilmiyorum. İster 3 ay, 6 ay veya bir yıl  sürsün, tenise dönmek istiyorum ve bunun için elimden gelen her şeyi yapacağım."  ifadelerini kullandı.

Kvitova, ameliyatın ardından parmaklarını yeniden hareket ettirmeye  başladığını ve bunun kendisi için en anlamlı yeni yıl hediyesi olduğunu da  belirtti.

Evine giren hırsız tarafından bıçaklı saldırıya uğrayan ve sol elinden  yaralanan 26 yaşındaki sporcu, daha sonra ameliyata alınmıştı.

Kariyerindeki iki grand slam şampiyonluğunu Wimbledon'da kazanan  Kvitova, 2011 yılında kadınlarda dünya ikinciliğine kadar yükselmişti. Çek  sporcunun iyileşme sürecinin, en az 6 ayı bulması bekleniyor.

Yorumlar | 0
üye profil