Canlı
TV8'de şu an

Bu yarışmacının performansını beğendiniz mi?
Fenerbahçe geç kaldı!

Fenerbahçe geç kaldı!

Gelecek sezon Feyenoord forması giyecek olan Dirk Kuyt, Fenerbahçe’nin mayıs ayındaki Genel Kurulu’nu beklemek istemedi.

13.04.2015 07:31

Fenerbahçe Yönetimi, Hollandalı yıldıza mayıstaki genel kuruldan önce kimseyle masaya oturulmayacağını iletti. Kuyt ise bir an önce gelecek planlarını yapmak istediğini bildirdi. Oyuncu, Feyenoord’a gideceğini açıkladığında Yıldırım son bir hamlede bulundu ama döndüremedi.

 2.5 yıldır sarı lacivertli formayı başarıyla terleten Hollandalı futbolcu yeni sözleşme için önce kendi kulübünün kapısını çaldı. Menajer Rob Jansen ile 3 ay önce yapılan ilk görüşmede yönetim, alınan prensip kararı gereği mayıs ayına kadar hiçbir futbolcu ile masaya oturulmayacağını belirtip, transfer çalışmalarının seçim sonrası başlayacağını bildirdi.

 Kuyt’ın menajeri ise bu tarihin futbolcusu için çok geç olduğunu ifade etti, “Kuyt, bir an önce yeni sezon için planını yapmak istiyor” diyerek en geç nisan ayına kadar bekleyeceklerini söyledi. Hollandalı futbolcu, Nisan ayına kadar bekledi ve son kararını Feyenoord’a giderek verdi. Ardından bunu Başkan Yıldırm ile paylaştı. Yıldırım, futbolcusuna son bir teklif yapsa da artık geç kalınmıştı. Kuyt ve ailesi çoktan yol haritalarını belirlemişti.

 Teklif yağdı
 Dirk Kuyt’a Feyenoord dışında Katar, Çin ve Amerika’dan da teklifler geldiği, ancak mesafelerin uzak olması sebebiyle bunları kabul etmediği öğrenildi. Özellikle Katar ve Çin’den yıllık 3 milyon euroya varan net ücretler önerilse de, bunları geri çevirdi. Eşi Gertrude ve ailesinin de alınan bu kararda etkisi büyük oldu. 

Yorumlar | 0
üye profil