Canlı
TV8'de şu an

Bu yarışmacının performansını beğendiniz mi?
Kuyt'ın son hediyesi

Kuyt'ın son hediyesi

Robin van Persie ve Gregory van der Wiel transferlerinde etkin rol oynayan Fenerbahçe'nin Hollandalı eski yıldızı Dirk Kuyt, teknik direktör için de devreye girdi.

16.08.2016 05:15

SENAD OK
Sarı-lacivertli takımda, Dick Advocaat döneminin başlamasının perde arkasında Dirk Kuyt’ın bulunduğu ortaya çıktı. Türkiye’de top koşturduğu üç sezonda hiçbir problem yaşamadığını ifade eden Hollandalı futbolcu, yeni teknik patronun eşinin ikna edilmesinde başrolü oynadı. Van Persie de vatandaşına olumlu bilgiler aktardı.
Vitor Pereira defterini kapatan Fenerbahçe’de, Dick Advocaat dönemi resmen başlıyor. Hollandalı teknik adam bugün 1 yıllık sözleşme imzalayacak.

Teknik direktör konusunda hiç boşluk yaşamayan Fenerbahçe’de, Advocaat ile ilk temas iki hafta önce kuruldu. Hollanda Futbol Federasyonu’nda danışman olarak görev yapan deneyimli isim teklife çok olumlu yaklaştı. Ancak eşi güvenlik endişesi nedeniyle ilk planda Türkiye’ye gelmeye sıcak bakmadı. Bu nedenle görüşmeler durma noktasına geldi.

İşte bu noktada sarı-lacivertlilerin eski yıldızı Dirk Kuyt  devreye girdi. Robin van Persie ve Van Der Wiel’in transferlerinde büyük rol oynayan Kuyt, Advocaat ve eşine Türkiye’deki yıllarından bahsederek, 3 Temmuz dönemini yaşadığını, birçok sıkıntı gördüğünü ancak çok büyük bir kulübün kendilerini karşılayacağının garantisini verdi. Fenerbahçe forması giydiği 3 yılda olumsuz hiçbir şey yaşamadığını anlatan Kuyt, Advocaat’ın eşini ikna etmeyi başardı.

RvP faktörü
Robin van Persie de vatandaşı olan Advocaat’a olumlu referans verdi. Van Persie, son yaşanan siyasi olayların bir günde bittiğini ve güvenli bir ortamda yaşadıklarını dile getirdi. Dick Advocaat’la eşinin de ikna edilmesiyle son bir görüşme yapıldı ve bir senelik anlaşma için el sıkışıldı.

Fenerbahçe’nin bu transferde ilginç bir referansı daha oldu. Zenit Kulübü ile irtibata geçen bazı yöneticiler pozitif bir geri dönüş aldı. Dick Advocaat’ın Rusya günlerinden övgüyle bahsedilmesi de deneyimli teknik adamın tercih edilmesinde önemli rol oynadı.

Milliyet farkı
Milliyet, Fenerbahçe’nin teknik direktör arayışında rotasını Dick Advocaat’a çevirmesini dün manşetine taşımıştı. Hollandalı teknik adamla yapılan gizli görüşmeler Türk medyasında sadece Milliyet’te yer aldı.

Son aday Advocaat

Yorumlar | 0
üye profil